Tour: Alaphilippe őrzi előnyét, Sagan menet közben dedikált

MTI/P. L.MTI/P. L.
2019.07.21. 18:26
Alaphilippe előnye ugyan csökkent, de megőrizte a sárga trikót (Fotó: AFP)
A brit Simon Yates második szakaszgyőzelmét aratta a Tour de France országúti kerékpáros körversenyen vasárnap, míg az összetettben élen álló francia Julian Alaphilippe-nek ugyan csökkent az előnye, de megőrizte a sárga trikót az utolsó pireneusi etapon.

A Limoux és Foix Prat d'Albis közötti 185 kilométeren négy első kategóriás hegy leküzdése várt a versenyzőkre, akik közül a tavalyi Vuelta a Espana győztese csütörtöki sikeréhez hasonlóan egy hosszú szökés után ért elsőként a célba.

Az összetett győzelemért csatázó kerekesek közül Thibaut Pinot volt a legerősebb, aki az utolsó emelkedőn ritmusváltásával mindenkit leszakított, egyedül Egan Bernal tudott egy ideig a nyomában maradni, de végül ő is lemaradt. A kolumbiai bringás megúszta 18 másodperces hátránnyal, de címvédő csapattársa, a brit Geraint Thomas 49 másodpercet, míg Alaphilippe 1:16 percet veszített Pinot-val szemben, aki feljött a 4. helyre.

A szakasz érdekes jelenetét a pontverseny élén álló szlovák Peter Sagan produkálta, akinek arra is volt ereje, hogy az egyik rajongónak hegymenet közben dedikálja „My World” című könyvét.

Streamable - free video publishing

Check out this video on Streamable using your phone, tablet or desktop.

TOUR DE FRANCE
15. szakasz, Limoux-Foix Prat d'Albis, 185 km, hegyi befutó:
1. Simon Yates (brit, Mitchelton-Scott) 4:47:04 óra
2. Thibaut Pinot (francia, Groupama-FDJ) 33 mp hátrány
3. Mikel Landa (spanyol, Movistar) azonos idővel
4. Emanuel Buchmann (német, BORA-hansgrohe) 51 mp h.
5. Egan Bernal (kolumbiai, INEOS) azonos idővel

7. Geraint Thomas (brit, INEOS) 1:22 p h.
8. Steven Kruijswijk (holland, Jumbo-Visma) azonos idővel

11. Julian Alaphilippe (francia, Deceuninck - Quick-Step) 1:49 p h.

6. Buchmann 2:14 p h.

A hétfői szünnapot követően a Nimes környéki 177 kilométer vár a mezőnyre, amely összesen 3460 kilométert teljesít a jövő vasárnapi, párizsi befutóig.