Pályakerékpáros ob: micsoda nők – megdőlt a pályacsúcs!

MTI MTIMTI MTI
2020.09.20. 18:43
Megdőlt a Millenáris Velodrome pályacsúcsa női csapatsprintben a pályakerékpáros országos bajnokság vasárnapi napján.
A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE! (Fotók: Tumbász Hédi)

Az 1:02.44 perces új rekordot a BVSC-Zugló párosa, Borissza Johanna Kitti és az egyébként rövid pályás gyorskorcsolyázó Jászapáti Petra állította fel.

„Örülök, hogy fél év után rajthoz állhattam és versenyezhettem egyáltalán, a kialakult szituáció miatt a mi versenyeink egy részét eltörölték” – fogalmazott az M1 aktuális csatorna stábjának a jégen tavaly januárban a váltóval Eb-bronzérmes Jászapáti. A szombaton két egyéni számban győztes versenyző hangsúlyozta: eredeti célja a részvétellel az volt, hogy a versenyrutinját csiszolja kissé és új dolgokat gyakorolhasson.

„Az meg, hogy első lettem, csak egy pluszdolog, hab a tortán” – tette hozzá.

Arra a kérdésre, hogy lát-e esélyt a sportágváltásra, azt felelte: ez a jövő zenéje, a fókusza jelenleg még a 2022-es pekingi téli olimpián van.

„Aztán majd eldöntöm, hogy utána mi lesz” – fűzte hozzá.

Jászapáti Petra és Borissza Johanna Kitti

A négy számból álló omniumban Lovassy Krisztián szoros eredménnyel előzte meg klubtársát, Filutás Viktort, a nőknél Borissza Johanna Kitti magabiztosan győzött, mind a négy állomást élen zárva.