Kerékpár: Rózsa és Epres lett a kritériumbajnok

MTI MTIMTI MTI
2014.05.24. 18:09
Rózsa Balázs és Epres Kornélia nyerte meg a kerékpárosok kritériumbajnokságát, amelyet Újkígyóson rendeztek meg szombaton. A szervezők 1400 méteres körpályát jelöltek ki a Békés megyei település utcáin.

A férfiaknak 30 kört kellett teljesíteniük, tíz hajrával gyűjtötték a pontokat. Rózsa Balázs, az Utensilnord kerékpárosa erősen kezdett, az első három hajrát megnyerte. Később Ivanics Gergely (Hungarofondo) és Molnár István (Mugenrace) tudta megszorongatni, Rózsa azonban akkora előnyt szerzett, hogy az utolsó körökben csak arra kellett figyelnie, hogy teljesítse a távot, a végső hajrával már nem kellett törődnie.

A női mezőnyre 12 kör várt, hat hajrával. Epres Kornélia (Bikeexpress) remek állóképességgel nagy előnyre tett szert, s szinte végig az élen haladva gyűjtötte a pontokat, aminek bajnoki cím lett az eredménye. A második helyezett Kusztor-Jurenka Krisztina (Peloton SE) utcahossznyi előnnyel előzte meg a bronzérmet szerző, szegedi Lippai Máriát.