Kerékpár: ejtették a doppingolás vádját Lance Armstrong ellen

MTI MTIMTI MTI
2012.02.04. 18:06
null
Lance Armstrong megúszta (Fotó: Reuters)
Címkék
A szövetségi főügyész ejtette a doppingolás vádját a hétszeres Tour de France-győztes Lance Armstrong és korábbi kerékpárcsapata, a US Postal ellen.

 

Ez azt jelenti, hogy a kétéves nyomozást követően az Amerikai Egyesült Államokban nemzeti hősnek tartott, rákbetegsége után sikert sikerre halmozó bringásnak nem kell tartania attól, hogy bíróság elé állítják.

Ezzel párhuzamosan az Egyesült Államok Doppingellenes Ügynökségének (USADA) főnöke, Travis Tygart úgy foglalt állást, hogy a mostani főügyészi végzés nem jelenti azt, hogy az USADA leállna a nyomozással. Ugyanis többen – volt csapattársak (például Floyd Landis és Tyler Hamilton) és hozzátartozóik szerint – Armstrong bizonyosan doppingolt fénykorában, csak éppen egyszer sem akadt fenn ellenőrzésen.

A hétszeres Tour-bajnok rövid közleményben jelezte: örömmel hallotta, hogy a szövetségi főügyészség lezárta a nyomozást, és elfogadja a döntést. Hozzátette: a továbbiakban apaként, sportolóként és a rákellenes küzdelem elkötelezett híveként folytatja az életét.

A 40 esztendős Armstrong – miután tavaly befejezte kerékpáros pályafutását – mostanában tereptriatlon-versenyeken indul.

Legfrissebb hírek

Kane, Saka és Rashford is kezd az angoloknál Panama ellen – kezdőcsapatok

Foci vb 2026
4 perce

Egy angol már felemelte a vb-trófeát – fotó

Foci vb 2026
15 perce

Érkeznek a szurkolók a stadionba az angolok meccsére – fotók

Foci vb 2026
25 perce

Több mint négyezren evezték át a Balatont

Kajak-kenu
35 perce

Szongoth Dománt draftolta a Buffalo Sabres!

Amerikai sportok
42 perce

Vert helyzetből nyertek a svédek Kecskeméten a női röplabda Európa-ligában

Röplabda
49 perce

Műugrás: Fehér Luca ezüstérmes toronyugrásban a budapesti junior Eb-n

Utánpótlássport
1 órája

Felkészülés: nem bírt egymással az Újpest és a kolozsvári Universitatea

Labdarúgó NB I
1 órája
Ezek is érdekelhetik