Kerékpár: ejtették a doppingolás vádját Lance Armstrong ellen

MTI MTIMTI MTI
2012.02.04. 18:06
null
Lance Armstrong megúszta (Fotó: Reuters)
Címkék
A szövetségi főügyész ejtette a doppingolás vádját a hétszeres Tour de France-győztes Lance Armstrong és korábbi kerékpárcsapata, a US Postal ellen.

 

Ez azt jelenti, hogy a kétéves nyomozást követően az Amerikai Egyesült Államokban nemzeti hősnek tartott, rákbetegsége után sikert sikerre halmozó bringásnak nem kell tartania attól, hogy bíróság elé állítják.

Ezzel párhuzamosan az Egyesült Államok Doppingellenes Ügynökségének (USADA) főnöke, Travis Tygart úgy foglalt állást, hogy a mostani főügyészi végzés nem jelenti azt, hogy az USADA leállna a nyomozással. Ugyanis többen – volt csapattársak (például Floyd Landis és Tyler Hamilton) és hozzátartozóik szerint – Armstrong bizonyosan doppingolt fénykorában, csak éppen egyszer sem akadt fenn ellenőrzésen.

A hétszeres Tour-bajnok rövid közleményben jelezte: örömmel hallotta, hogy a szövetségi főügyészség lezárta a nyomozást, és elfogadja a döntést. Hozzátette: a továbbiakban apaként, sportolóként és a rákellenes küzdelem elkötelezett híveként folytatja az életét.

A 40 esztendős Armstrong – miután tavaly befejezte kerékpáros pályafutását – mostanában tereptriatlon-versenyeken indul.

Legfrissebb hírek

Videók: Messi nélkül és Messivel is ment a góllövés az argentinoknak

Foci vb 2026
10 perce

Több mint négyezren evezték át a Balatont

Csupasport
16 perce

Mutatjuk a Kongói DK–Üzbegisztán mérkőzés góljait!

Foci vb 2026
45 perce

Statisztikák: Cristiano Ronaldo utolérte Lothar Matthäust; Afrika tovább zakatol

Foci vb 2026
47 perce

Vb 2026: Algéria–Ausztria 2–2

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026: Jordánia–Argentína 1–3

Foci vb 2026
1 órája

Történelmi siker, Wissa és Mayele a legjobb 32 közé lőtte a Kongói DK-t

Foci vb 2026
2 órája

Kolumbia ikszelt Portugáliával és megnyerte a csoportot, a kongói DK is továbbjutott

Foci vb 2026
2 órája
Ezek is érdekelhetik