Kerékpár: ejtették a doppingolás vádját Lance Armstrong ellen

MTI MTIMTI MTI
2012.02.04. 18:06
null
Lance Armstrong megúszta (Fotó: Reuters)
Címkék
A szövetségi főügyész ejtette a doppingolás vádját a hétszeres Tour de France-győztes Lance Armstrong és korábbi kerékpárcsapata, a US Postal ellen.

 

Ez azt jelenti, hogy a kétéves nyomozást követően az Amerikai Egyesült Államokban nemzeti hősnek tartott, rákbetegsége után sikert sikerre halmozó bringásnak nem kell tartania attól, hogy bíróság elé állítják.

Ezzel párhuzamosan az Egyesült Államok Doppingellenes Ügynökségének (USADA) főnöke, Travis Tygart úgy foglalt állást, hogy a mostani főügyészi végzés nem jelenti azt, hogy az USADA leállna a nyomozással. Ugyanis többen – volt csapattársak (például Floyd Landis és Tyler Hamilton) és hozzátartozóik szerint – Armstrong bizonyosan doppingolt fénykorában, csak éppen egyszer sem akadt fenn ellenőrzésen.

A hétszeres Tour-bajnok rövid közleményben jelezte: örömmel hallotta, hogy a szövetségi főügyészség lezárta a nyomozást, és elfogadja a döntést. Hozzátette: a továbbiakban apaként, sportolóként és a rákellenes küzdelem elkötelezett híveként folytatja az életét.

A 40 esztendős Armstrong – miután tavaly befejezte kerékpáros pályafutását – mostanában tereptriatlon-versenyeken indul.

Legfrissebb hírek

Sámán is segíti a ghánaiakat, mágia kell Harry Kane ellen

Foci vb 2026
2 perce

Vb 2026: az egekbe szöktek a jegyárak a lehetséges Messi–Ronaldo negyeddöntőre

Foci vb 2026
2 perce

Zlatan Ibrahimovic szerint abszolút eldőlt a GOAT-kérdés

Foci vb 2026
23 perce

Cristiano Ronaldo a kispadra kerülhet – Kolumbiánál a sztárok mutatnak példát

Foci vb 2026
48 perce

Férfi kézi: Tatabányán folytatja a Fradi fiatal beállója

Kézilabda
54 perce

„Nincsenek már szavak” – az argentin sajtó Messit ünnepli a rekorddöntés után

Foci vb 2026
57 perce

Újpest: Markgráf Ákos orvosi vizsgálaton vett részt – NS-infó

Labdarúgó NB I
1 órája

NB I 2026–2027, PROGRAM, EREDMÉNYEK

Labdarúgó NB I
1 órája
Ezek is érdekelhetik