Kerékpár: ejtették a doppingolás vádját Lance Armstrong ellen

MTI MTIMTI MTI
2012.02.04. 18:06
null
Lance Armstrong megúszta (Fotó: Reuters)
Címkék
A szövetségi főügyész ejtette a doppingolás vádját a hétszeres Tour de France-győztes Lance Armstrong és korábbi kerékpárcsapata, a US Postal ellen.

 

Ez azt jelenti, hogy a kétéves nyomozást követően az Amerikai Egyesült Államokban nemzeti hősnek tartott, rákbetegsége után sikert sikerre halmozó bringásnak nem kell tartania attól, hogy bíróság elé állítják.

Ezzel párhuzamosan az Egyesült Államok Doppingellenes Ügynökségének (USADA) főnöke, Travis Tygart úgy foglalt állást, hogy a mostani főügyészi végzés nem jelenti azt, hogy az USADA leállna a nyomozással. Ugyanis többen – volt csapattársak (például Floyd Landis és Tyler Hamilton) és hozzátartozóik szerint – Armstrong bizonyosan doppingolt fénykorában, csak éppen egyszer sem akadt fenn ellenőrzésen.

A hétszeres Tour-bajnok rövid közleményben jelezte: örömmel hallotta, hogy a szövetségi főügyészség lezárta a nyomozást, és elfogadja a döntést. Hozzátette: a továbbiakban apaként, sportolóként és a rákellenes küzdelem elkötelezett híveként folytatja az életét.

A 40 esztendős Armstrong – miután tavaly befejezte kerékpáros pályafutását – mostanában tereptriatlon-versenyeken indul.

Legfrissebb hírek

A hőség miatt a rendőrség a párizsi Gyémánt-liga-verseny törlését kéri

Atlétika
3 perce

Gigászok csatája zárja az I-csoportot, a győztes nyeri a négyest

Foci vb 2026
23 perce

Vb 2026: Negyedszer csaphat össze Erling Haaland és Kylian Mbappé

Foci vb 2026
29 perce

Guzi Blanka és Erdős Rita is bejutott a fináléba az A-csoportból a budapesti vk-döntőn

Egyéb egyéni
52 perce

A friss apuka Jérémy Doku nem tud 90 percet vállalni

Foci vb 2026
54 perce

A címvédő és házigazda horvátok várnak a magyar válogatottra a strandkézilabda-vb-n

Kézilabda
57 perce

F1, Osztrák Nagydíj, 1. szabadedzés

F1
1 órája

Pelé vb-győztes mezére lehet licitálni

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik