MTI 2019.08.10 17:38 Frissítve: 2019.08.10 18:17

Kerékpár Eb: holland siker a női országúti mezőnyversenyben

A hazai közönség örömére a holland Amy Pieters nyerte meg szombaton a női mezőnyversenyt az Alkmaarban zajló országúti kerékpáros Európa-bajnokságon.

Pieters remekül hajrázott (Fotó: AFP)

Az esemény honlapjának beszámolója szerint a 28 éves győztes egy háromfős szökevénycsoport tagjaként diadalmaskodott a 115 kilométeres távon, miután a sprintbefutóban gyorsabbnak bizonyult az olasz Elena Cecchininél és a német Lisa Kleinnél.

Az U23-as férfiak 138 kilométeres viadalán a két magyar induló közül Karl Ádám az élcsoport tagjaként a 24. helyen ért célba, míg Peák Barnabás feladta a versenyt.

2019.07.30 16:42:37

Kerékpár KOHÁN GERGELY

Az ecuadori Carapaz Giro-győzelme után a kolumbiai fiatal franciaországi diadalán ámul a világ.

2019.07.06 10:44:09

Kerékpár nemzetisport.hu

Kattintson ide a verseny adatbankjának megtekintéséhez! Térkép és program egy helyen.