nemzetisport.hu 2015.02.23 22:07 Frissítve: 2015.12.29 13:30

Gyász: elhunyt a versenyen kiszáradt kerékpáros kiválóság

Gyászol a kerékpáros világ: 36 éves korában elhunyt Sebastián Cancio, tízszeres argentin pályakerékpáros bajnok.

Sebastián Canciót két héten át kezelték kórházban, miután a Doble Bragado nevű versenyen kiszáradt és napszúrást is kapott. A sportolónál két évvel ezelőtt hepatitisz (májgyulladás) tüneteit mutatták ki, ám a betegséget Cancio családja szerint félrekezelték, és ez okozta a mostani versenyen a kiszáradást, amely után vese- és májelégtelenséget diagnosztizáltak nála.

A 36 éves kerékpárost két héten át kezelték kórházban, ahol azonban napról napra romlott az állapota. Szombaton, majd hétfő hajnalban is szívrohamot kapott, a másodikat pedig már nem élte túl.

Cancio tízszer lett argentin bajnok különböző pályakerékpáros versenyszámokban, de az országúti szakágban is ért el sikereket, a 2005-ös Vuelta de Mendozát ő nyerte meg.

2020.10.21 13:58:43

Kerékpár H. D.

Kattintson ide a verseny adatbankjának megtekintéséhez! Térkép és program egy helyen.

2020.10.03 00:44:35

Kerékpár KOHÁN GERGELY

NS-VÉLEMÉNY. A sporttörténelem második magyarjaként lesz ott az egyik nagy háromhetes körverseny rajtjánál.

2020.09.30 14:24:39

2020.09.21 14:20:27

„Ez minden idők egyik legnagyszerűbb teljesítménye volt, amit a kerékpársportban valaha is láttunk.”

2020.09.02 09:46:35

Kerékpár SZŰCS ANDRÁS

Az olasz egy Tour de France- és még egy Giro-sikerrel mondaná tökéletesnek pályafutását.