Giro: Yates szakaszt nyert, Froome-ra 40 mp-t vert

2018.05.16. 16:56
Képeslap a Giro d’Italiáról
Simon Yates nyerte meg a Giro d’Italia kerékpáros-körverseny 11. szakaszát, és az összetettben 47 másodpercre növelte az előnyét a második helyen álló Tom Dumoulinnel szemben. Chris Froome 40 másodperccel leszakadva ért célba.

Simon Yates az idei Girón a 9. után a 11. szakaszt is megnyerte. A nap utolsó emelkedőjén, Osimo városában indított sikeres támadást. Csak két másodperccel előzte meg a címvédő Tom Dumoulint, de az időjóváírásnak köszönhetően hat másodperccel növelte az előnyét a hollanddal szemben.

A pályafutását tavaly befejező, kétszeres Giro-győztes (2008, 2015) Alberto Contador szerint Fabio Aru és Chris Froome is elvesztette már az esélyét a végső győzelemre. Froome esetében a mostani szakasz alátámasztotta a korábbi spanyol klasszis szavait, hiszen Yates után 40 másodperccel ért célba, és újra kicsúszott az első tízből. Aru ugyanakkor feljött a 10. helyre, de 3:10 perces hátránya nem ígér sok jót a számára.

Csütörtökön egy 214 km hosszú etap vár a mezőnyre Osimo és Imola között.