Giro: szlovén siker a végén; Quintana nyerte a versenyt

NSO/MTI NSO/MTINSO/MTI NSO/MTI
2014.06.01. 17:26
Nairo Quintana az édesanyjával (Fotók: MTI)
A szlovén Luka Mezgec volt a leggyorsabb a Giro d'Italia utolsó szakaszán, míg a háromhetes kerékpáros körversenyt a kolumbiai Nairo Quintana nyerte meg.

Az összetett verseny gyakorlatilag már a szombati, utolsó előtti szakaszon eldőlt, arra ugyanis nem volt reális esély, hogy Nairo Quintana leadja több mint háromperces előnyét. A kolumbiaival nem történt semmi baj, honfitársa, a második helyen végző Rigoberto Urán csak 9 másodpercet tudott hozni rajta, így Quintana valóban elkönyvelhette pályafutása első, háromhetes körversenyen aratott végső sikerét. A harmadik az olasz Fabio Aru lett.

A tavalyi Tour de France-on második, mindössze 24 éves Quintana a második kolumbiai kerekes, aki diadalmaskodott egy háromhetes körversenyen, honfitársai közül ezt megelőzően Luis Herrerának, az 1987-es Vuelta a Espanán sikerült a bravúr.

Quintanához hasonlóan Luka Mezgec is fontos mérföldkőhöz érkezett a zárónapon, a szlovén kerekes ugyanis először nyert szakaszt a nagy körversenyek (Giro, Tour de France, Vuelta a Espana) egyikén, amikor a trieszti befutón lesprintelte vetélytársait. Ráadásul mindezt néhány kilométerre a hazájától tette.

Az összetett verseny első három helyezettje, balra Rigoberto Urán, jobbra Fabio Aru

GIRO D’ITALIA
21. SZAKASZ (
Gemona–Trieszt, 172 km)
1. Luka Mezgec (szlovén, Team Giant-Shimano) 4:23:58
2. Giacomo Nizzolo (olasz, Trek Factory Racing) azonos idővel
3. Tyler Farrar (amerikai, Garmin Sharp) a. i.
AZ ÖSSZETETT ÉLCSOPORTJA, VÉGEREDMÉNY
1. Nairo Quintana (kolumbiai, Movistar Team) 88:14:32
2. Rigoberto Urán (kolumbiai, Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team) 2:58 perc hátrány
3. Fabio Aru (olasz, Astana Pro Team) 4:04 p. h.
4. Pierre Rolland (francia, Team Europcar) 5:46 p. h.
5. Domenico Pozzovivo (olasz, AG2R La Mondiale) 6:41 p. h.
6. Rafal Majka (lengyel, Tinkoff-Saxo) 7:13 p. h.
7. Wilco Kelderman (holland, Belkin Pro Cycling Team) 11:09 p. h.
8. Cadel Evans (ausztrál, BMC Racing Team) 12:00 p. h.
9. Ryder Hesjedal (kanadai, Garmin Sharp) 13:35 p. h.
10. Robert Kiserlovski (horvát, Trek Factory Racing) 15:49 p. h.