Giro d'Italia: Elia Vivianié az első sprintszakasz

MTI MTIMTI MTI
2018.05.05. 17:45
Elia Viviani nyerte szombaton a Giro d’Italia országúti kerékpáros-körverseny második szakaszát, míg összetettben Rohan Dennis átvette a vezetést a címvédő Tom Dumoulintől.

A Giro első három szakaszát – történetében először – Európán kívül rendezik. A Haifa és Tel-Aviv közötti 167 kilométeren a célhoz közeledve néhányan hosszú hajrában bízva törtek a győzelemre, de végül sprintbefutóra került sor, amelyben az olasz sprinter bizonyult a leggyorsabbnak.

Az első szakaszon rendezett egyéni időfutamon pénteken az ausztrál Dennis két másodperccel maradt el a győztes holland Dumoulintől, de előbbi ezúttal egy részhajrát megnyerve három másodperc időjóváírást kapott, így élre állt.

2. Tom Dumoulin (holland, Sunweb) 1 mp hátrány
3. Victor Campenaerts (belga, Lotto) 3 mp h.

A 22 csapat 176 versenyzőjére vasárnap a Beer-Seva és Eilat közötti 229 kilométer teljesítése vár. A mezőny összesen 3562.9 kilométert teker a május 27-i, római befutóig.