Cobo révbe ért, a szlovák Sagan triplázott

2011.09.11. 18:13
Juan José Cobo, Fülöp herceg és a piros trikó (Fotó: Reuters)
 A spanyol Juan José Cobo megtartotta előnyét a 66. alkalommal megrendezett Vuelta utolsó szakaszán, így megnyerte a spanyol kerékpáros körverseny 2011-es kiírását. A záró etapon a szlovák Peter Sagan ért célba elsőként, akinek ez volt a harmadik szakaszsikere az idei Vueltán.

Cobo összetettbeli győzelme nem forgott veszélyben, a Geox-TMC 30 éves spanyolja pedig nem is bakizott az utolsó napon, így megszerezte pályafutása eddigi legnagyobb sikerét. A házigazdák örömét csak az árnyékolhatja be, hogy a két szakaszt is megnyerő Joaquim Rodríguez nem tudta megnyerni a gyorsasági pontversenyt, mivel a madridi sprintbefutó során a holland Bauke Mollema kilencedikként ért célba, ezzel pedig megszerezte a zöld trikót.

A leggyorsabb ezúttal is a szlovák Peter Sagan volt, aki harmadik szakaszgyőzelmét könyvelhette el az idei Vueltát.

Összetettben Cobo mögött két brit végzett a dobogón, Chris Froome 13, Bradley Wiggins 99 másodperces hátránnyal.