Cavendish szoros befutó után élre állt

2011.05.08. 18:32
Cavendish (jobbra) a második helyen ért célba, összetettben pedig az élre állt (Fotó: Reuters)
Mark Cavendish, az amerikai HTC-Highroad csapatának versenyzője átvette a vezetést az összetettben a Giro d'Italia országúti kerékpáros körverseny második szakasza után. A 244 kilométeres szakaszon a 25 éves kerékpáros szoros befutó után a második helyen végzett, amelyet a célfotó állapított meg.

A Giro leghosszabb szakaszán Sebastian Lang sokáig vezetett – 82 kilométerrrel a befutó előtt még tizenkilenc perc volt az előnye –, azonban 26 kilométerrrel a cél előtt beérték.

A sprintbefutóval zárult szakaszon Alessandro Petacchi és Mark Cavendish fej-fej mellett haladt át a célvonalon, a célfotó alapján azonban Petacchi került ki győztesen. Ez volt a 22. szakaszgyőzelme az olasz versenyzőnek a Girón.