A holland Boom nagyot robbantott

2009.09.14. 20:37
Lars Boom nagyon simán nyerte a szakaszt (fotó: Reuters)
Meggyőző fölénnyel nyerte meg a spanyol kerékpáros körverseny, a Vuelta 15. szakaszát Lars Boom. A Jaén és Córdoba közötti 167,7 kilométeres szakaszon a holland versenyző több mint másfél perccel előzte meg a spanyol David Herrerót. Összetettben Alejandro Valverde áll még mindig az élen.

Lars Boom nagy sikerét hozta a Vuelta 15. szakasza, a holland versenyző meggyőző fölénnyel, egy perc harminchat másodperces előnnyel nyerte meg a Jaén és Córdoba közötti szakaszt.

A 23 éves tehetség egyébként első nagy kerékpáros versenyén vesz részt, és elmondása szerint formája fokozatosan ível felfelé a Vuelta kezdete óta.

A 15. szakaszon a második helyezett a spanyol David Herrero lett, míg a harmadik helyre a német Dominik Roels futott be.

Összetettben nem változott a helyzet, a spanyol Alejandro Valverde előnye továbbra is 31 másodperc a holland Robert Gesink előtt. A harmadik helyen is spanyol versenyző található Samuel Sanchez személyében. Valverde egyébként 25.01 perces hátránnyal a 24. helyen ért célba, vetélytársaival azonos időt futott. Boom egyébként összetettben a 39. helyen áll.