Hat magyar aranyérem jutott szombat délutánra

2010.05.29. 17:51
A Sáfrán testvérek sikerrel zárták a világkupa második napját (Fotó: Tumbász Hédi)
A magyar kajak-kenu válogatott tíz érmet, közte hat aranyat szerzett a szegedi MOL világkupán szombat délután az 1000, valamint az 5000 méteres döntők során, amelyben a női négyesek és érdekeltek voltak 500-on. A győzelmet a világbajnoki címvédő női kajaknégyes, illetve a férfi kajaknégyes és a három páros szállította, valamint Csay Renáta egyesben a leghosszabb távon. Nem mellékesen jutott még három ezüst- és egy bronzérem is.

A délelőttihez képest parádés volt az időjárás a délutáni döntők során. A Maty-éren hétágra sütött a nap, amelynek öt ága a nap végén magyar aranyérmeken csillant vissza a lelkes, szépszámú és a szokott hangerővel bíró szakértő közönség előtt.

Az első döntőben a magyar női négyesnek volt jelenése, amely úgy is magabiztosan nyert, és tartotta maga mögött riválisait, hogy láthatóan nem a tavalyi vb-tempóban nyomta az ipart. Egységünk féltávnál még a harmadik helyen volt, hogy aztán a célba érve már háromnegyed hajóhosszt adjon a mezőnynek.

A C1-es döntőben Sarudi Pál harcban volt a dobogóért, végül kevéssel ugyan, de lemaradt az éremátadóról. A még mindig sérült Vajda Attila elsősorban saját magával volt nagy csatában, és bár az elején még tartotta magát, ez végül csak a hetedik helyhez volt elég a néhány sportági klasszist felvonultató mezőnyben.

A K-1-es fináléban roppant erős mezőny jött össze, és bár Kucsera Gábor biztatóan kezdett, 750 méterig harcban volt a dobogóért, végül csak a hatodik helyen ért célba.

A C2-es küzdelme nagy csatát ígért a két-két fajsúlyos magyar, lengyel, valamint a fehérorosz párossal. A szám végül csak a mieinkről szólt, hiszen egy parádés hajrával a Sáfrán fivérek értek be első helyen, míg a Tóth, Mike kettős nagy csatában meg tudta őrizni második helyét.

A K-2 nem kifejezetten magyar szám, ehhez képest... Kammerer és Vereckei oktatta mezőnyt, és rutinból aratott rajt-cél győzelmet. A Szalai, Kökény páros az elején még beleolvadt a mezőnybe, de aztán egyre jött fel, a féltávnál már a második helyen állt, amelyet meg is tudott őrizni.

A női egyesek mezőnyében nem lehettek túl vérmes reményeink, el is maradt a meglepetés, Bara Alexandra a hetedik helyen zárt.

A női párosoknál Medveczky és Benedek már 250 méter megtétele után olyan előnyre tett szert, amivel esélyt sem adott riválisainak. A fiatal Hegyi, Dira kettős viszont nagyot küzdött, és bár sokáig jött a második helyen, végül a bronzért is meg kellett küzdenie, de aztán csak összejött a dobogó harmadik foka.

A C-4-es számban a magyar A-egység jól hajrázott, a B-csapat viszont lemaradt a dobogóról. A férfi kajaknégyes győzelme azonban kárpótlást jelentett, az A-kvartett szép versenyzéssel zárt az első helyen, a fiatalabb B-egység csak a nyolcadik helyre volt jó.

A három szakág Csay Renáta révén egy arany-, míg Kövér Mártonnak köszönhetően egy ezüstéremmel gazdagította a magyar kajak-kenus válogatott világkupa eredménysorát a szegedi MOL világkupán az 5000 méteres döntőket követően.