A női K-2 és a K-4 is aranyérmes ötszázon

2010.08.22. 11:05
A négyes a nagy rivális németek előtt lett első (Fotó: Tumbász Hédi)
Az 1000 méteres szám után Szabó Gabriella és Kozák Danuta révén 500 méteren is magyar győzelem született a női kajak párosok fináléjában a poznani világbajnokságon. Női kajak egyesben Janics Natasa a második helyen végzett.

NŐI K–1

A női K–1-gyel kezdődött az 500 méteres finálék sora. A számban Janics Natasa a második helyen végzett, olimpiai bajnokunk az ukrán Inna Oszipenko-Radomszka mögött ért a célba, a harmadik a brit Európa-bajnok Rachel Cawthorn lett.

Janics remekül kapta el a rajtot, féltávnál vezetett, de ezt követően folyamatosan csökkent az előnye ukrán vetélytársa mögött, aki a hajrában meg is előzte. Az olasz Josefa Idem és a német Katrin Wagner-Augustin egyaránt leszorult a dobogóról.

FÉRFI K–1

A férfiak egyes számában nem volt magyar döntős, miután Szalai Tamás nem jutott be a fináléba. A futam a nőihez hasonlóan nagy csatát hozott, és ebben a számban sem a sokáig élen álló versenyző nyert, a hajrában ugyanis az előző év ezüstérmese, a svéd Anders Gustafsson megelőzte a kanadai Adam von Koeverdent, aki végül csak a harmadik lett. A második helyen a szlovák Peter Gelle végzett. A német Max Hoff, az ausztrál Ken Wallace és a brit Tim Brabants személyében itt is „nagy nevek" maradtak le a dobogóról.

NŐI K–2

A női K–2-ben ismét nem férhetett kétség a mieink győzelméhez, Szabó Gabriella és Kozák Danuta kettőse nagy fölénnyel nyerte meg a számot.

Szabó Gabriella és Csipes Tamara 1000-es győzelme és Folláth Vivien 5000-es sikere után ez volt a magyar válogatott harmadik aranyérme Poznanban.

A magyarok mögött másodikként az orosz Juliana Salahova, Anasztaszija Szergejeva duó ért a célba, míg a harmadik – meglepetésre – az osztrák egység, Yvonne Schuring és Viktoria Schwarz lett.

FÉRFI K–2

A Kammerer Zoltán, Kucsera Gábor kajakpáros a nyolcadik helyen végzett K–2-ben. A rossz start miatt háromszor visszalőtt futamon az aranyérmet a fehérorosz Raman Pjatrusenka és Vadzim Mahnyev nyerte meg.

FÉRFI C–1

Korisánszky Péter a nyolcadik helyen végzett a kenu egyesek fináléjában. A számot a fehérorosz Dzjanisz Harazsa nyerte meg a kínai Li Csiang és az üzbég Vagyim Menkov előtt.

NŐI K–4

A magyar csapat negyedik aranyérmét a Janics Natasa, Csipes Tamara, Kovács Katalin, Benedek Dalma összeállítású női kajak négyes szállította. A mieink fél hajóval utasították maguk mögé a második németeket, a dobogóra harmadikként a lengyelek állhattak fel.

Kovács Katalinnak ez volt a 28. aranyérme a világbajnokságok történetében, ami azt jelenti, hogy a német Birgit Fischert megelőzve immár ő minden idők legeredményesebb női kajakozója.