Kajak-kenu: Kiss Tamás nyert az egyetlen olimpiai számban

2019.05.26. 18:33
Kiss Tamás nyert a vasárnapi zárónap egyetlen olimpiai számában, kenu egyes 1000 méteren a kajak-kenusok Szolnokon zajló első válogatóversenyén.
GALÉRIÁNKAT A KÉPRE KATTINTVA TEKINTHETIK MEG!

A két héttel ezelőtti rangsorolón is győztes, olimpiai bronzérmes versenyző – aki a közelmúltban igazolt Csepelről Szegedre – a döntőben nagy csatát vívott Bodonyi Andrással, s végül úgy érkezett elsőként a célba, hogy csupán 83 ezredmásodperccel előzte meg riválisát.

Kajak egyes 500 méteren a favorit Kopasz Bálint diadalmaskodott Dombvári Bence és Varga Ádám előtt, míg ugyanezen a távon, a négyes összeállítása szempontjából fontos párosversenyben a Nádas Bence, Tótka Sándor duóé lett a győzelem.

A nőknél K–1 1000 méteren Csipes Tamara – aki a korábbi napok folyamán három ezüstöt szerzett a válogatón – rendkívül taktikusan versenyzett, a hajrában előzte meg a szám világbajnoki címvédőjét, a szolnoki Bodonyi Dórát, így végül utolsó száma után aranyérmet akasztottak a nyakába. K–2 1000 méteren is honvédos siker született Hagymási Réka és Medveczky Erika révén. A kenu egyesek 500 méteres viadalát Balla Virág nyerte, aki így két párosgyőzelme után három elsőséggel zárta a válogatót.

A szolnoki verseny a 17 órakor kezdődő 5000 méteres döntőkkel zárul.