Janics Natasa: mesteri hármas

2010.08.22. 13:45
Janics Natasa 200-on verhetetlen nemzetközi szinten (Fotó: Tumbász Hédi)
Janics Natasa három aranyérmet nyert a poznani kajak-kenu világbajnokság vasárnapi napján. Az 500 méter négyesbeli győzelme után ugyanis 200 méteren egyesben és Kovács Katalinnal párosban is a dobogó legfelső fokára állhatott. A magyar lány zárásként egy újabb ezüstöt begyűjtött – korábban 500 egyesben is második lett –, mégpedig a váltó tagjaként.

NŐI K–1

Janics Natasa elsőként – legnagyobb esélyeshez méltó módon – egyesben utasította maga mögé a mezőnyt. Olimpiai bajnokunk az ukrán Inna Oszipenko-Radomszkát győzte le, aki 500-on megelőzte őt a hajrában. A harmadik helyet meglepetésre a japán Kitamoto Sinobu szerezte meg.

NŐI K–2

Női K–2-ben is a magyar egység volt a legesélyesebb, nem véletlenül: Kovács Katalin és Janics Natasa alighanem mindenhol az. Ha mégis kérdések adódhattak, az amiatt volt, mert Natasának mindössze néhány perce volt odaérni a hajójához az egyes eredményhirdetése után.

Jelentjük, ezzel nem volt gond, mint ahogy a  futammal sem, a mieink simán nyertek, majd' egy másodperccel a lengyelek és a szlovákok előtt.

FÉRFI K–1

A férfiak „szingli” sprinterszámában Molnár Péter nem jutott a fináléba, a B-döntőben viszont nyert, így 10. lett összesítésben. Az A-döntőben a brit Edward McKeever hatalmas csatában győzött a némileg talán későn indító specialista, Ronald Rauhe előtt.

FÉRFI C–1

Kovács Gergelynek nem sikerült a rajt, így a dobogóra nem igazán volt esélye a kenu egyesek között, végül a hetedik helyen ért célba. A számot az orosz Ivan Stil nyerte meg, érdekesség, hogy a harmadik helyet még a célfotó sem tudta eldönteni, így az ukrán Jurij Cseban és a kanadai Richard Dalton is éremhez jutott.

4x200 MÉTERES VÁLTÓK

Mindhárom váltónk döntőbe jutott, a legjobb eredményt kajakos lányaink érték el végül, akik a németek mögött másodikok lettek, így Janics Natasa végül három arany- és két ezüstéremmel zárta a vb-t.

Férfiváltóink sajnos lemaradtak a dobogóról, ugyanis kajakos és kenus fiaink is a negyedik helyen végeztek.

Az éremtáblázaton azonban így is Magyarország végzett az élen, mivel a németek hiába szereztek ugyanannyi, szám szerint 12 medáliát, mi „minőségben" jobbat produkáltunk.