Ijesztgettek a dánok, de Zinovjev remeklésével győztek az oroszok

2011.05.05. 22:35
A szlovákiai jégkorong-világbajnokság középdöntőjében Oroszország – bár az első harmadot elveszítette, a harmadikat pedig csak döntetlenre hozta – Szergej Zinovjev remeklésének köszönhetően 4–3-ra legyőzte Dániát az E-csoportban. Az F jelű hatosban Norvégia jóval kevesebbet lőtt kapura, mint Svájc, ám így is diadalmaskodott.

Zinovjev (balra) remeklése kellett az oroszok sikeréhez  (Fotó: Action Images)
Zinovjev (balra) remeklése kellett az oroszok sikeréhez (Fotó: Action Images)

VB-MENETREND – KATTINTSON A KÉPRE

OROSZORSZÁG–DÁNIA

Nehézkesen kezdődött a világbajnokság az oroszok számára, Németországtól 2–0-ra kikaptak, Szlovénia és Szlovákia ellen pedig csak igen szoros mérkőzésen tudtak nyerni, Dánia ellen azonban ennek ellenére is favoritnak számítottak. A jövőbeli erősítésen is dolgoznak, Alekszandr Ovecskin már bejelentkezett, mivel a Washington Capitals kiesett az NHL rájátszásából, együttese vezetői egyeztetnek a sztár világbajnoki szerepléséről.

A dánok eddig a finnektől és a csehektől is kikaptak, a letteket azonban szétlövésben legyőzték, így elkerülték az alsóházat.

A 10. percben vezetést szerzett Oroszország, Ilja Nyikulin lövése kijött Frederik Andersen kapusról, Szergej Zinovjev értékesítette a kipattanót. Ezt követően azonban magasabb sebességi fokozatba kapcsolt Dánia, több helyzetet dolgozott ki, aminek meg is lett az eredménye: Nichlas Hardt egyenlített, majd kevesebb mint tizenöt másodperccel a harmad vége előtt dán emberelőnyben Mikkel Bodker korcsolyázott végig az orosz kapu előtt, Jevgenyij Nabokov pedig tehetetlen volt a lövéssel szemben, vezettek a dánok.

A második harmad Szergej Zinovjev remeklését hozta. Egy ideig remekül zárt a dán védelem, Alekszej Morozovnak azonban sikerült elmennie a jobb szélen, kiváló centerezését pedig az első találat szerzője, Zinovjev váltotta gólra, akinek harmadik találatával a vezetést is átvette az orosz csapat, ezt követően pedig egyre nőtt az esélyesebb csapat fölénye.

SZAVAZÁS

Melyik válogatott nyeri meg a 2011-es jégkorong-világbajnokságot?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A harmadik harmadban újabb orosz gól született, eldőlni látszott a meccs, ám Nichlas Hardt saját maga második és csapata harmadik góljával felzárkózott Dánia. A gólnál Nabokov kapus megsérült, Konsztantin Barulin váltotta.

A dánok több mint két perccel a harmadik harmad vége előtt időt kértek és lehozták kapusukat, azonban már csak nagy helyzetekig jutottak, Oroszország 4–3-ra megnyerte az összecsapást.

SVÁJC–NORVÉGIA

Svájc Fehéroroszország legyőzésével jutott be a felsőházba, a norvégok bravúros győzelmet arattak a svédek ellen, és 5–0-ra győzték le az osztrákokat, egyedül az Egyesült Államok bizonyult jobbnak náluk a csoportkörben.

A kilencedik percben Jonas Holos szerzett vezetést Norvégiának, a harmad vége előtt Per-Age Skroder duplázta meg a fórt emberelőnyből.

A második harmadban emberelőnyös góllal felzárkóztak a svájciak. A harmadik húsz perc során mindkét csapat erejéből egy-egy találatra futotta, és bár Svájc jóval többször lőtt kapura, mint ellenfele, – Lars Haugenen csak kétszer tudtak kifogni – Norvégia nyerte meg a találkozót 3–2-re.

JÉGKORONG-VILÁGBAJNOKSÁG, SZLOVÁKIA
KÖZÉPDÖNTŐ
1. FORDULÓ
E-CSOPORT
Oroszország–Dánia 4–3 (1–2, 2–0, 1–1)
Gólszerző: 9:26 Zinovjev (Nyikulin, Zsaripov – 1–0), 11:12 Hardt (Starkov – 1–1), 19:46 Bodker (Hersby, emberelőnyből – 1–2), 30:08 Zinovjev (Morozov, Zsaripov – 2–2), 34:18 Zinovjev (Zsaripov, Morozov – 3–2), 45:21 Artjuin (Kornyejev, Kalinyin – 4–2), 47:27 Hardt (Starkov – 4–3)
F-CSOPORT
Svájc–Norvégia 2–3 (0–2, 1–0, 1–1)
Gólszerző: 8:47 Holos (Bonsaksen, Olimb – 0–1), 19:55 Skroder (Holos, Olimb, ee. – 0–2), 28:35 Monnet (Sprunger, Seger, ee. – 1–2), 42:48 Forsberg (Holtet – 1–3), 47:19 Diaz (Ruthemann, ee. – 2–3)