Zágrábi „rajt-cél győzelem” Fehérváron

2011.12.22. 21:39
Derek Ryan (balra) ezúttal nem gyarapította góljai számát (Fotó: Mirkó István)
A Sapa Fehérvár AV 19 hazai pályán 3–2-re kikapott a Medvescak Zagrebtól az osztrák jégkorong-bajnokság (EBEL) alapszakaszának 33. fordulójában. A horvát csapat már a 41. másodpercben megszerezte a vezetést, amit ezután már nem is engedett ki a keze közül.

Rosszabbul nem nagyon kezdődhetett volna a mérkőzés, a Zagreb ugyanis már 41 másodperc elteltével megszerezte a vezetést. 0–1

A harmad közepén egyre inkább érett az egyenlítő gól, ám Michael Ouzas állta a sarat, védte valamennyi hazai lövést. Egyre nőtt a fehérváriak nyomása, ezért is érkezett váratlanul, hogy a 14. perc elején növelte előnyét a horvát gárda: Tomislav Zanoski hazai korongvesztés után könyörtelenül lőtte ki a bal felső sarkot. 0–2

A második játékrészben még egy lapáttal rátett a Volán – amelyben ezen a meccsen már nem játszott a csapatkapitány Tokaji Viktor, akire vállműtét vár, és ebben az idényben már nem láthatjuk viszont a pályán –, ez pedig hamar meghozta az eredményét, Mihály Árpád ugyanis szépen kijátszott akció végén közelről mattolta Ouzast. 1–2

A szépítés után is támadásban maradtak a fehérváriak, de hiába alakítottak ki több nagy helyzetet is, nem sikerült egalizálni.

A záró húsz perc feléhez érve feljegyezhettük az összecsapás első, emberelőnyben szerzett gólját, amit sajnos a Medvescak lőtt. 1–3

Távolabb került tehát a hazai pontszerzés, ám másfél perc sem telt el, amikor újra egygólosra csökkent a Sapa előnye. Orbán Attila gyönyörű lövéssel juttatta a pakkot a bal felsőbe. 2–3

A több bunyóval tarkított meccs így a hajrára is teljesen nyílt maradt, Sofron Istvánéknak még az utolsó másodpercekben is volt lehetőségük az egyenlítésre, ez azonban nem jött össze, a Zagreb 3–2-re győzött.

MÉRKŐZÉS UTÁNI NYILATKOZATOK

EBEL
33. FORDULÓ
SAPA FEHÉRVÁR AV19–MEDVESCAK ZAGREB (horvát) 2–3 (0-2, 1-0, 1-1)
Székesfehérvár, 3480 néző. Vezette: Dremelj, Kaspar, A. Lesniak (mindhárom szlovén), Nagy A. (magyar)
FEHÉRVÁR: Munro – Durco, Sille, Benk, Sikorcin, Kovács Cs. – Horváth A., ORBÁN, Sofron, Vas M., Ladányi – Pratt, DaCosta, Palkovics, Ryan, MIHÁLY Á. – Tóth A., Láda B., Magosi
ZAGREB: OUZAS – Sertich, MARTINOVIC, Kinasewich, Prpic, BANHAM – Letang, Waugh, Zanoski, Day, Naglich – POKULOK, MacAulay, Kanaet, Brine, Kostovic – Lazic, Sijan, Koren, Blagus, Rajsar
Gólok: 0:41: Day (Naglich, Martinovic, 0-1). 13:01: Zanoski (Kostovic, Brine, 0-2). 21:15: Mihály Á. (Palkovics, Tóth A., 1-2). 50:23: Pokulok (Letang, Day - emberelőny, 1-3). 51:48: Orbán (Sikorcin, Sille, 2-3)
Kiállítások: 10, ill. 8+10 perc fegyelmi (Naglich)
További eredmények: Linz–Graz 4–1, Salzburg–Villach 1–4, Vienna–Klagenfurt 2–4, Znojmo–Jesenice 2–1 – szétlövéssel.
Szabadnapos: Ljubljana
Kevin Primeau, a Fehérvár edzője: – A harmadik harmadban ugyan jól játszottunk, de az elején olyan mély gödröt ástunk magunknak, amelyből nehezen tudtunk kikeveredni. Edzőként mindig jó látni azt, hogy a csapat nagy mélységből is vissza tud jönni, bár a helyzeteink ellenére se tudtuk megfordítani a mérkőzést, de ebben benne volt az előző napok mentális fáradtsága, és Fortuna sem állt mellettünk, ám mindenképpen biztató, hogy a második és harmadik harmadra feljavult a játékunk.
Raymond Marty, a Zágráb edzője: – Jól játszottunk az elején, aztán a második harmad az ellenfélé volt, míg a végét jó kapusteljesítménnyel kihúztuk. Úgy gondolom, hogy ez a győzelem igazi csapatmunka volt. Ugyan nem mindig a nyerheti egy csapat a legjobb játékkal a mérkőzést, ennek ellenére most büszke vagyok a fiúkra.
1. Linz 30 19 4 3 4 118–83 +35 49
2. Salzburg 30 16 3 2 9 105–94 +11 40
3. Medv. Zagreb 30 15 3 3 9 103–78 +25 39
4. Klagenfurt 29 16 1 2 10 96–82 +14 36
5. Fehérvár 30 12 3 3 12 99–92 +7 33
6. O. Ljubljana 30 12 3 3 12 85–82 +3 33
7. Villach 30 12 3 15 86–80 +6 30
8. Vienna 30 8 4 4 14 89–103 –14 28