Volán-győzelem, de búcsú a rájátszástól

2011.02.20. 20:32
Bálizs is keményen küzdött a győzelemért (Fotó: Németh Ferenc)
Az osztrák jégkorongbajnokság (EBEL) 52. fordulójában a Sapa Fehérvár AV19 5–3-ra győzött a Red Bull Salzburg ellen, viszont a Zagreb büntetőkkel nyert Ljubljanában, ezzel a Volánnak már matematikai esélye sincs a rájátszásra.

Matematikai esélye még volt a Volánnak a rájátszásba jutásra a Red Bull Salzburg elleni hazai találkozó előtt, de mindenképpen győzelemre – no meg persze a közvetlen riválisok botlására – volt szükség a remény életben tartására.

Az első harmadban egyszer játszhatott emberelőnyben a fehérvári együttes, ekkor azonban nem sikerült megszerezni a vezetést.

A második húsz perc már nem volt olyan gólszegény mint az első, öt találatot is láthatott a publikum. Felváltva lőttek gólt a csapatok, – a mieink közül Eric Johansson és Ladányi Balázs volt eredményes – a salzburgiak vonulhattak vezetéssel az öltözőbe.

A harmadik harmad elején esélyt kapott az egyenlítésre a Volán, Kevin Puschnikot ugyanis kiállította a játékvezető. Öt másodperccel az emberelőny letelte után a betegségéből felépülő Mihály Árpád találatával harmadszor is kiegyenlített a Fehérvár.

Ladányiék ezután két emberhátrányt is kivédekeztek, majd kétszer is előnyben rohamozhatták a Salzburg kapuját. A második fórt Sofron István kihasználta, ezzel először vezetett a hazai csapat, majd egy perc sem telt el és már kétgólos volt az előny. Johansson passzából Palkovics Krisztián talált be.

Az eredmény már nem változott, a Volán így minden tőle telhetőt megtett reményei életben tartására.

A közvetlen riválisok közül a Jesenice idegenben büntetőlövésekben maradt alul a Linz-cel szemben, a Zagreb ellen alig több mint három perccel a mérkőzés vége előtt egyenlített a Ljubljana, így ott is hosszabbításra került sor. Ebben a Zagreb bizonyult jobbnak, győzelmével pedig biztossá vált, hogy idén nem jut rájátszásba az Alba Volán.

EBEL
52. FORDULÓ
SAPA FEHÉRVÁR AV 19–RED BULL SALZBURG 5–3 (0–0, 2–3, 3–0)
Székesfehérvár, 3200 néző, Vezette: Trilar, Rakovic (mindkettő szlovén), Smeibidlo (osztrák)
FEHÉRVÁR: BÁLIZS – Horváth A., Tokaji, Sofron, Vas M., LADÁNYI – Ackeström, Kranjc, PALKOVICS, JOHANSSON, MIHÁLY Á. – Durco, Orbán, Benk, Holéczy, Kovács Cs. – Jobb, Tóth A., Vaszjunyin
SALZBURG: Divis – Heshka, Lynch, Puschnik, Bois, Regier – A. Lakos, WELSER, ST. PIERRE, Duncan, ABID – T. Raffl, Heinrich, Latusa, Koch, M. Trattnig – Mitterdorfer, Pallestrang, Holmberg, Brucker, Schiechl
Gólok: 20:21: St. Pierre (Duncan, Abid, 0–1). 25:06: Johansson (Ackeström, Kranjc, 1–1). 36:29: A. Lakos (St. Pierre, Abid, 1–2). 38:31: Ladányi (Durco, Vas M. – emberhátrány, 2–2). 39:13: Abid (St. Pierre, Welser – emberelőny, 2–3). 44:48: Mihály Á. (Johansson, Palkovics, 3–3). 55:36: Sofron (Vas M., Horváth A – ee., 4–3). 56:27: Palkovics (Johansson, Mihály Á., 5–3)
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
További eredmények: Graz–Klagenfurt 2–3, Linz–Jesenice 4–3 – szétlövéssel, Ljubljana–Zagreb 1–2 – hosszbbítás után, Villach–Vienna 5–2

1. Klagenfurt 52 29 6 6 11 185–153 76
2. Salzburg 52 24 8 2 18 201–172 66
3. Vienna 52 24 6 4 18 194–156 64
4. Villach 52 25 3 4 20 173–163 60
5. Linz 52 15 10 7 20 149–159 57
6. Graz 52 23 2 4 23 158–150 54
7. Ljubljana 52 19 5 5 23 160–189 53
8. Zagreb 52 16 6 6 24 165–167 50