K. Zs. 2019.10.14 20:21 Frissítve: 2019.10.14 20:21

Visegrád-kupa: villámgól, majd Fradi-siker a cseh rivális ellen

A Ferencváros hazai jégen 2–1-re győzött a cseh második vonal élcsoportjához tartozó Poruba ellen a jégkorong Visegrád-kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén, azaz egygólos előnnyel utazik majd a hónap végi visszavágóra.

Rasmus Kulmala (87) szerezte a zöld-fehérek villámgólját (Fotó: Micheller Szilvia)

Az erdélyi túráról (vereség a Csíkszereda, győzelem a Gyergyó ellen) éppen visszaérkező FTC villámrajtot vett a két csapat történetének első közös meccsén. A kezdő korongbedobás után az egyik cseh védő elvétette a hátrapasszolt pakkot, és Pavuk Attila kiugratásából a korábbi U20-as világbajnok Rasmus Kulmala megszerezte a vezetést (1–0) – hét másodperc telt el akkor a meccsből…

Az ígéretes kezdés dacára a következő ötven percben nem esett újabb gól, és bár az 53. percben Tomás Gres egyenlített (1–1), két perccel később Tóth Adrián emberelőnyből visszaszerezte az előnyt (2–1) a sokkal több kapura lövéssel kísérletező magyar bajnoknak.

A továbbjutás két mérkőzésen dől el; a két meccs után az összesített gólkülönbséget veszik majd figyelembe (az idegenben szerzett gól nem ér többet).

A visszavágót október 29-én rendezik meg Csehországban.

VISEGRÁD-KUPA
Negyeddöntő, 1. mérkőzés
FTC-Telekom–HC RT Torax Poruba (cseh) 2–1
(1–0, 0–0, 1–1)

2019.10.18 20:24:34

Jégkorong SZŰCS ANDRÁS, FÖLDI IMRE

A hétvégén a Kontinentális Kupában szereplő FTC-Telekom jégkorongcsapatának edzője nem fél a rengeteg melótól és feladattól.

2019.09.12 09:53:24

Jégkorong nemzetisport.hu

A magyar élvonalbeli jégkorong-bajnokság 2019–2020-as kiírásának adatbankja.

2019.09.03 15:45:37

Az EBEL-ben érintett Fehérvár AV19 és a Tipsport Ligában szereplő MAC és DVTK bajnoki menetrendje.

2019.08.22 23:51:43

Jégkorong S. TÓTH JÁNOS

ALAPVONAL. A nagy rácsodálkozók aligha voltak tisztában azzal, hogy a hölgyek éppúgy a sportág születése óta hokiznak, mint a férfiak. Igaz, eleinte nem keltették marcona harcosok benyomását.

2019.07.19 18:19:16

Jégkorong SZŰCS ANDRÁS

Kangyal Balázs végigélte a sportág hazai felemelkedését, 50. születésnapján vissza is, előre is tekint.