Vereséggel mutatkozott be a Volán új vezetőedzője

2010.10.31. 20:22
Ez nem esett jól (Fotó: Mirkó István)
A SAPA Fehérvár AV 19 hazai pályán 4–1-es vereséget szenvedett a Villachtól az osztrák jégkorong-bajnokság (EBEL) 17. fordulójában.

A forduló előtt a harmadik helyen álló Villach ellen mutatkozott be a kispadon a SAPA Fehérvár AV 19 új vezetőedzője, a gyenge szereplés miatt menesztett Ulf Weinstockot váltó Kevin Primeau.

A kanadai szakember vélhetően elégedett volt azzal, amit a mérkőzés elején látott, ugyanis az Alba Volán remekül kezdte a találkozót, és Palkovics Krisztián góljával megszerezte a vezetést a hatodik percben. A válogatott hokis egyébként nagyszerű formában játszott, mivel az utóbbi három meccsén már az ötödik alkalommal volt eredményes.

A fehérváriak a folytatásban többször is a kapu elé szegezték a Villachot, de nem sikerült újra betalálniuk, és ez megbosszulta magát: a vendégek az első harmad vége előtt egy emberelőnyös szituációt kihasználva egyenlítettek Greg Kuznik révén.

A második játékrész egyértelműen az osztrákoké volt, előbb Matthew Ryan találatával 2–1-re módosították az állást, majd Jonathan Ferlan emberelőnyös góljával kétgólosra növelték előnyüket.

Az utolsó harmadban a Volánnak sajnos nem igazán volt arra esélye, hogy visszajöjjön a mérkőzésbe, Mario Altmann 52. percben esett találata végképp megpecsételte a meccs végére teljesen széteső hazaiak sorsát (1–4).

EBEL
17. FORDULÓ
SAPA FEHÉRVÁR AV 19 – EC VILLACH SV 1-4 (1-1, 0-2, 0-1)
Székesfehérvár, 3200 néző. Vezette: Falkner, Németh M., Smeibidlo
SAPA F: Satossaari – Tokaji, Horváth A., Sofron, Vas M., Ladányi – Ackeström, Durco, Palkovics, Johannson, Kovács Cs. – Orbán, Kranjc, Holéczy, Martz, Fekete D. – Vaszjunyin, Hegyi, Mihály, Nagy G., Benk. Vezetőedző: Kevin Primeau
EC VSV: Starkbaum – Unterlagguer, Martin, Raffl, Kaspitz, Ferland – Bacher, Mitchell, Kristler, Damon, T.Razingar – Kuznik, Altmann, N. Petrik, Ryan, B. Petrik – Wiedergut, Platzer, Martinz, Essmann. Vezetőedző: Johann Strömwall
Gólok: Palkovics (Ackeström, Kovács Cs.) 5:56 (1–0), Kuznik (Ryan, T. Razingar) 17:33 (emberelőnyből) (1–1), Ryan (B. Petrik, N. Petrik) 23:16 (1–2), Ferland (Raffl, Kaspitz) 37:35 (emberelőnyből) (1–3), Altmann (Kaspitz, Ferland) 51:21 (1–4)
Kiállítások: 10 perc illetve 18 perc
Kevin Primeau, a Fehérvár edzője: – Jól kezdtük a mérkőzést, az első tíz percben kimondottan jól játszottunk, de mint ahogy sokszor a jégkorongban, az ellenfél két gólt is szerzett előnyből, mi pedig egyet sem. Óriási előrelépési lehetőség van a csapat emberelőnyös játékában, és más területen is, de a közös munka még csak most kezdődik, remélhetőleg ennek hamarosan már eredménye is lesz.
Johann Strömwall, a Villach edzője: – Elsősorban az volt a mérkőzés kulcsa, hogy emberhátrányban jól védekeztünk. Az első harmadban voltak problémáink, a hazaiak gyorsan játszottak, mi pedig több hibát elkövettünk a semleges harmadban. Utána rendeztük a sorokat, vezetésünket követően már okosan tudtuk játszani a saját játékunkat .

A többi mérkőzésen: Zagreb–Ljubljana 5–6, Graz–Vienna 3–2 (szétlövéssel), Klagenfurt–Salzburg 5–4, Linz–Jesenice 3–2 (h. u.)
  1. Klagenfurt 17 12 2 2 1 68–44 30