Végig vezetve nyert egy góllal a Volán Grazban

2011.09.18. 21:28
Az osztrák jégkorongbajnokság (EBEL) alapszakaszának negyedik fordulójában a SAPA Fehérvár AV19 3–2-re nyert a Graz otthonában. A magyar csapat végig vezetett a mérkőzésen (volt, hogy két góllal is), így megérdemelt győzelmet aratott.

Jarrett (balra) és Palkovics küzdelméből ezúttal utóbbi jött ki győztesen (Fotó: Imago - archív)

Az első helyzeteket a graziak hagyták ki, majd kaptak egy nagyon nagy lehetőséget, miután Láda Balázs és Vas Márton is kiült a büntetőpadra 24 másodpercen belül – viszont elpuskázták az esélyt, Florian Iberer és Sebastien Bisaillon is remek helyzetet rontott el.

A Fehérvár is kihagyta első emberelőnyét, de a 14. percben megszerezte a vezetést: Eric Johansson indított remek szólót, faképnél hagyta a védőket, megkerülte a kaput és Palkovics Krisztián elé tálalt, aki közelről a kapuba lőtt (0–1).

SZAVAZÁS

Ön szerint a most zajló szezonban bejut a felsőházi rájátszásba a Fehérvár?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Négy perccel később jött a második is, pont, miután a Graz egy emberhátrányt követően kiegészült: Sofron Isvtán lőtte ki Fabian Weinhandl mellett a hosszú sarkot (0–2). A 99ers hiába játszott fölényben, a gólokat a magyar csapat szerezte.

A folytatásban több lehetősége is volt a Volánnak előnye növelésére, de kimaradt egy emberelőny, majd egy Sofron-szóló is. A büntetés nem maradt el: a hazai csapatkapitány, Cole Jarrett a 33. percben szépített (1–2). A fehérváriak a harmad végén még kihúztak egy emberhátrányt és minimális előnnyel várták a záró játékrészt.

Az utolsó játékrészben az osztrákok nagyobb nyomás alá helyezték a Volánt – a hazai közönség is hangosabb buzdításba kezdett –, azonban Iberer és Wogner sem tudott a hálóba találni. A harmad 10. percében a Volán tovább növelte előnyét: Sikorcin szép szóló után helyezett a rövid sarokba (1–3).

Egy perccel később válaszolt a Graz: Robert Lembacher játszott össze Zdenek Blatnyval, végül előbbi lőtt a magyar kapuba, ezzel beállította a végeredményt (2–3).

Az utolsó percekben játszhatott emberelőnyben is a Graz, ám sem ez, sem az időkérés nem segített a hazai csapatnak – mely az utolsó percben mezőnyjátékost küldött be kapusa helyett – az újabb gól elérésében.

A Graz eddig nyeretlen hazai pályán, a Volán pedig megszerezte második győzelmét a bajnokságban.

„Kiküzdöttük – mondta a győzelemről Primeau. – Oda-vissza támadtak a felek, és a Graz jó csapat, nem egyszerű náluk nyerni, rendes játékidőben nekünk is most sikerült először. Kénytelenek voltunk módosítani a sorokon, de jól sikerült, úgy tűnik, rátaláltunk néhány helyes kombinációra. Remekül kezdtünk, végig jól játszottunk, és pozitívum, hogy nincs újabb sérültünk. Jó lenne, ha ismét négy teljes sorunk lenne, mint az előszezonban.”

EBEL
ALAPSZAKASZ, 4. FORDULÓ
GRAZ (osztrák)–SAPA FEHÉRVÁR AV19 2–3 (0–2, 1–0, 1–1)
Graz, 1350 néző. Vezette: Altersberger, Bogen, Kalb, Mathis (mind osztrák)
GRAZ: Weinhandl – JARRETT, Klimbacher, Ganahl, Lysak, Dahlman – Lembacher, Van Ballegooie, P. Harand, Blatny, Moderer – Reinthaler, Bisaillon, M. Iberer, Lange, P. Maier – Pohl, Peicha, Wilfan, Latendresse, Woger
FEHÉRVÁR: MUNRO – Láda B., Tokaji, SOFRON, Vas M., Benk – Pratt, Durco, PALKOVICS, JOHANSSON, SIKORCIN – Horváth A., SILLE, Magosi, Ryan, Kovács Cs. – Orbán, Tóth A., Németh A.
Gólok: 14:14: Palkovics (Johansson, Sikorcin, 0–1). 17:14: Sofron (Vas M., 0–2). 33:08: Jarrett (Bisaillon, P. Harand – emberelőny, 1–2). 47:25: Sikorcin (Sille, 1–3). 48:04: Lembacher (Blatny, Van Ballegooie, 2–3)
Kiállítások: 10, ill. 14. perc
További eredmények: Jesenice–Salzburg 2–3, Linz–Ljubljana 4–2, Villach–Klagenfurt 0–3, Znojmo–Vienna 5–6 – szétlövéssel. Szabadnapos: Zagreb