Vas-mesterhármas mellé Volán-győzelem

2010.10.24. 20:39
A fehérváriak a négy gól után győzelemnek ünnepelhettek (fotó: Korponai Tamás)
A Sapa Fehérvár AV 19 jégkorongcsapata a három gólt szerző Vas Márton vezetésével 4–2-re legyőzte hazai pályán az Olimpija Ljubljana együttesét. A fehérváriak már 3–0-ra is vezettek a második harmad végén, a szlovén csapat azonban szorossá tette a meccs végét.

Az első harmadban nehezen lendült bele a Volán, inkább az Olimpija Ljubljana tartózkodott többet az ellenfél támadóharmadában, a hazaiak elsősorban az első sor révén veszélyeztettek, sőt Ladányi Balázs révén a vezetést is megszerezték.

A második játékrészben már egyértelműen a fehérváriak domináltak, többször beszorították a szlovéneket, a 37. percben Vas Márton növelte az előnyt, majd két perccel később ismét ő talált a kapuba. A támadás egyébként kifejezetten „pofásra” sikerült, ahogy a szurkolók megjegyezték, még akár az NHL-ben is megállta volna a helyét, Tommi Satosaari indítása után kiválóan fejezte be a csatár az akciót.

A 3–0-s előny birtokában egyértelműen a Ljubljanának kellett támadni, és a vendégcsapat meg is tette ezt a záró harmadban, fölényük két gólt is eredményezett a húszperc közepére, majd ezt követően is nehéz perceket éltek át a hazaiak, bizony alaposan izzadtak a védők az eredmény tartása érdekében.

Az 55. percben azonban Vas Márton betuszkolta önmaga harmadik, a Volán negyedik gólját is, így megnyugodhattak a fehérváriak. Érdemes megjegyezni egyébként, hogy Tokaji Viktor neve mellé védő létére három gólpassz került be az este folyamán. A Sapa Fehérvár AV 19 4–2-re legyőzte az Olimpija Ljubljanát.

VAS MÁRTON: DOLGOZUNK TOVÁBB

JÉGKORONG, EBEL
SAPA FEHÉRVÁR AV 19–TILIA OLIMPIJA LJUBLJANA 4–2 (1–0, 2–0, 1–2)
Székesfehérvár, 3300 néző
Vezette: Kellner (osztrák), Nagy A., Németh M. (mindkettő magyar)
FEHÉRVÁR: SATOSAARI – HORVÁTH A., TOKAJI, SOFRON, VAS M., LADÁNYI – Durco, Kranjc, Palkovics, Martz, Kovács Cs. – Hegyi II Á., Ackeström, Benk, HOLÉCZY, Fekete D. – Nagy G.
LJUBLJANA: PINTARIC – Cvetek, Berlisk, Sachl, Higgins, Z. PANCE – Vedlin,. Pavlin, E. Pance, Hebar, Ryhanen – Groznik, Kantee, Mustonen, Hughes, B. Golicic – Stopar, J. Kralj, M. Hocevar
Gólok. 10:50: Ladányi (Tokaji, Horváth A., 1–0). 36:10: Vas M. (Tokaji, Horváth A., 2–0). 38:11: Vas M. (Satosaari, 3–0). 44:12: Cvetek (Hughes, M. Hocevar, 3–1). 49:03: Z. Pance (Cvetek, Sachl, 3–1). 54:06: Vas M. (Sofron, Tokaji, 4–2)
Kiállítások: 8, ill. 6 perc + végleges fegyelmi (Hebar)
További eredmények: Graz–Klagenfurt 0–2, Vienna–Linz 4–1, Villach–Salzburg 2–3, Zagreb–Jesenice 3–0
1. Klagenfurt 14 9 2 2 1 55–36 24
2. Villach 14 9 1 4 58–40 20
3. Salzburg 14 7 2 5 54–37 18
4. Vienna 14 8 6 58–43 16
5. Jesenice 14 7 1 6 41–54 15
6. Zagreb 14 6 1 1 6 47–40 15
7. Ljubljana 14 4 1 1 8 41–57 11
8. Linz 14 4 2 8 29–49 10