Vas Márton két gólja is kevés volt

2010.01.24. 20:33
Vas M. (fehérben) duplája is kevés volt (Fotó: Havran Zoltán)
Bár jól kezdett, végül mégis sima vereséget szenvedett idegenben a Sapa Fehérvár AV 19 a forduló előtt még közvetlenül előtte álló Villachtól az osztrák jégkorongbajnokság alapszakaszának 47. fordulójában.

Bár a rájátszás szempontjából már nem volt kulcsfontoságú a Villach elleni mérkőzés, a tabellán elfoglalt pozíció tekintetében jól jött volna egy idegenbeli győzelem, ugyanis az ellenfél közvetlenül a Volán előtt áll, míg a Zagreb pedig csak egy ponttal volt lemaradva a fehérvári csapattól a forduló előtt.

Az első harmad pedig még a Voláné volt, Vas Márton góljával tulajdonképpen az első nagyobb helyzetét használta ki a magyar csapat. Az osztrákok emberelőnyben sem tudtak betalálni, így Volán-vezetéssel ért véget a harmad.

A második harmadra már sokkal jobban pörögve jött ki a Villach, amely két percen belül fordítani tudott Michael Stewart és Mickey Elick találatával. De megint jött Vas Márton, és emberelőnyös szituációban 2–2-re alakította az állást. Michael Martin találata a 35. percben ismét Villach-vezetést eredményezett.

A záró játékrész sajnos már egyértelműen a hazai csapaté volt, amely háromszor is megzörgette a Fehérvár kapuját, így végül sima vereség lett a mérkőzésből, ráadásul a Zagreb győzelmével megelőzte a Volánt a tabellán.

EBEL
ALAPSZAKASZ, 47. FORDULÓ
VILLACHER SV–SAPA FEHÉRVÁR AV 19 6–2 (0–1, 3–1, 3–0)
Villach, 2000 néző Vezette:  Kellner, Sporer, Wurzer(mindhárom osztrák)
Villach: Prohaska - Stewart, Unterluggauer, Kristler, Kaspitz, Ferland - Elick, Fortin, Di Casmirro, Pinter, McLeod - Martin, Pfeffer, N. Petrik, Ban, Platzer - Bacher, Martinz, Lanzinger, B. Petrik
Fehérvár: Satosaari - Alen, Tokaji, Palkovics, Martz, Mihály Á. - Ackeström, Jobb, Vas J., Fekete, Kovács Cs. - Bornhammar, Horváth A., Sofron I., Vas M., Ladányi - Vaszjunyin, Benk, Nagy G., Kóger
Gólok. 8:06: Vas M. (Sofron I., Ladányi, 0-1 ). 20:44: Stewart (Ferland, Kaspitz - emberelőny, 1-1 ). 21:02: Elick (Pinter, McLeod, 2-1 ). 23:22: Vas M. (Martz, Kovács Cs. - ee., 2-2 ). 34:51:  Martin (Pinter, Pfeffer, 3-2 ). 43:11:  Ferland (Pinter, Fortin, 4-2 ). 52:41: Ferland (Kaspitz, Kristler, 5-2 ). 56:53:  Di Casmirro (Fortin, Unterluggauer - ee., 6-2 ).
Kiállítások:  12 + 10 perc fegyelmi (Ferland), ill. 14
További eredmények:  Graz-Linz 7-4 (1-0, 4-2, 2-2), Jesenice-Zagreb 1-3 (0-1, 0-1, 1-1), Klagenfurt-Vienna 4-2 (2-1, 1-1, 1-0), Ljubljana-Salzburg 0-4 (0-1, 0-3, 0-0)
1. Graz 47 27 5 5 10 174-116 69
2. Linz 47 25 2 7 13 157-131 61
3. Salzburg 46 23 6 4 13 178-131 62
4. Vienna 46 23 6 3 14 167-133 61
5. Villach 47 21 4 2 20 142-154 52
6. Zagreb 47 15 7 5 20 138-161 49
7. FEHÉRVÁR 47 16 5 6 20 144-160 48
8. Klagenfurt 47 15 6 3 23 138-147 45