Újvárosi sikerével jutott ismét előnyhöz a HSC

2011.01.19. 20:23
A HSC Csíkszereda másodszor jutott előnyhöz a jégkorong Mol Liga egyik fél negyedik győzelméig tartó párharcában, miután a sorozat döntőjének harmadik összecsapásán egy góllal nyert Dunaújvárosban a Dab.Docler vendégeként. A finálé negyedik mérkőzését csütörtökön, szintén Dunaújvárosban játsszák.

A dunaújvárosiakból hiányzott az átütőerő, így odalett a pályaelőnyük (Fotó: Mirkó István)

1. HARMAD

Amint arra számítani lehetett: egyik fél sem óvatoskodott, egyik gárda sem tapogatózott, ehelyett úgy ahogy voltak, egymásnak estek. No persze, nem először mérik össze magukat, már a döntőben sem. Kiegyenlített volt a mezőnyjáték, bár a Csíkszereda céltudatosabb játéka a kilencedik perc végén vezetést eredményezett: Virág Csanád fórban játszva talált be Timo Lindström hálójába. Bő egy perc kellett a gólhoz a vendégeknek emberelőnyben játszva. A mérkőzés elején két elpuskázott emberelőnnyel – ebből 37 másodperc még kettős is volt – kezdő újvárosiak a 11. perc végén egalizáltak: Kurt MacSweyn passzát Tyler Metcalfe értékesítette. A harmad hátralévő közel tíz percében tovább folyt a küzdelem, de újabb gól már nem született. 11

2. HARMAD

A második felvonásban a házigazdák kapuvasig, a játékok inkább irányító vendégek a hajrában emberelőnyben játszva gólig jutottak. Már a negyeddöntős, majd az elődöntős továbbjutásban is főszerepet játszó, a HSC döntőbeli első győzelméből oroszlánrészt vállaló Ladislav Sikorcin szép egyéni megmozdulás végén ismét vezetéshez juttatta a csíkiakat. 12

3. HARMAD

A harmadik játékrész elején változatlan képet mutatott a játék, a dunaújvárosiak nem igazán tudtak felpörögni, így a Csíkszereda őrizte minimális előnyét. Csak az utolsó percekre emelt a fordulatszámon a Dab, de akkor már késő volt. A kapust is hiába hívták le a házigazdák, miután Hegyi Ádám 59:05-nél egy buta szabálytalanság miatt kiállíttatta magát, ez a lehetőség is tovaszállt. Maradt az 1–2.

A két csapat csütörtökön újfent megmérkőzik egymással, szintén Dunaújvárosban. A csíkiak másodszor jutottak előnyhöz a sorozatban.

JÉGKORONG, MOL LIGA
 DÖNTŐ, 3. MÉRKŐZÉS
DAB.DOCLER–HSC CSÍKSZEREDA 1–2 (1–1, 0–1, 0–0)
Dunaújváros, 2200 néző. V: Országh (szlovák), Kovács B., Nagy A.
DAB: LINDSTRÖM – HEGYI Á., Pozsgai, METCALFE 1, MacSweyn (1), Magosi – Martinka, M. Varga, Azari, Galanisz, Kiss Á. – Lencsés, Kiss D., Papp V., Pavuk, Virág T. – Tőkési, Jonkl, Szilassy, Mestyán. Edző: J. P. MacCallum
CSÍKSZEREDA: KOZUCH – HRUBY, Góga (1), SIKORCIN, 1 HURTAJ, Novak – Papp Sz., Nagy I. (1), Molnár Zsolt, VIRÁG CSANÁD. 1, Moldován (1) – Kósa, Flinta, Becze T., Petres, BÍRÓ O. – Sprencz, Mihály E., Molnár Zsombor, Kánya. Edző: Charles Franzen
Kiállítások: 16, illetve 16 perc
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 2–1, a Csíkszereda javára

J. P. MacCallum: – Elég sok lehetőségünk volt, de a korong csak nem akart átjutni a gólvonalon. Emberelőnyben keveset lőttünk. Igyekszünk javítani.
Charles Franzén:Kiváló meccset játszottunk, amelyet a második harmadban sikerült a magunk javára fordítani. Újra nálunk a lélektani előny, csütörtökön is nyerni akarunk.