Újvárosi győzelmével egyenlített a Csíkszereda

2013.03.13. 19:58
A játékosok nem mindig voltak függőleges helyzetben (Fotó: Mirkó István)
A HSC Csíkszereda 3–1-re nyert idegenben a Dab.Docler ellen a jégkorong Mol Liga döntőjének második mérkőzésén, ezzel 1–1-re alakította az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állását.

Majdnem tíz percet kellett várni az első igazán nagy helyzetre, ekkor a dunaújvárosi Galanisz Nikandrosz mutatott be szép cselt, de Stanislav Kozuch védeni tudott. A kapusok ezután is sokáig hibátlanok maradtak, annál is tovább, mint az első mérkőzésen, amikor a 28. percben született az első gól. Ezúttal a 31. perc végén, de ellentétben a keddi találkozóval, most a vendég csíkszeredaiak találtak be, konkrétan Jaroslav Kmit, aki éles szögből mattolta Peter Sevelát. 0–1

A második harmadból hátralévő időben egy szimpla és egy kettős emberelőnyt is kihasználatlanul hagytak az újvárosiak, így a vendégek minimális előnnyel várhatták a záró játékrészt.

A 46. percben megduplázta előnyét a Csíkszereda, újra egy szlovák játékos, ezúttal Lubomír Hurtaj volt eredményes. 0–2

A hazaiak 58:07-nél lehozták kapusukat, és 58:43-nál sikerült egy gólra visszajönniük, Szappanos Dávid találata után egyből időt kértek a csíkiak. 1–2

Sevela visszatért kapujába, majd 59:01-nél újból lekorcsolyázott a pályáról. A hazai nézők által várt egyenlítő gól helyett azonban Becze Tihamér talált be az üresen maradt újvárosi kapuba – beállítva az 1–3-as végeredményt.

JÉGKORONG, MOL LIGA
DÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS
DAB.DOCLER–HSC CSÍKSZEREDA (romániai) 1–3 (0–0, 0–1, 1–2)

Dunaújváros, 2000 néző. V: Haszonits, Nagy A., Abonyi, Soós
DAB: SEVELA – Lingren, Kiss D., Kiss Á., GALANISZ (1), Szappanos 1 – Szabados, Tőkési, Virág T., Gröschl, Vaszjunyin – Nagy R., Hüffner, Azari, MIHÁLIK (1), Peterdi – Strenk, Papp V. Edző: Stephan Lundh
CSÍKSZEREDA: KOZUCH – ADORJÁN (1), GÓGA (1), Mihály E. (1), HURTAJ 1, V. NOVÁK – KÓSA, PAPP Sz., Moldován, MOLNÁR ZSOLT, Fadrny – Flinta, NAGY I., Becze T. 1, KMIT 1 (1), Tranca – Bíró T., Szőcs, Molnár Zsombor. Edző: Gál Sándor
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 1–1

Stephan Lundh: – Nem erre számítottunk, újabb győzelmet reméltem, és erre minden lehetőségünk meg is volt, hiszen Galanisz Nikandrosz vezérletével sok helyzetet alakítottunk ki, de nem sikerült belőnünk őket. Talán túl nagy terhet raktunk Galaniszra, aki nagyon akart, de a sok hiányzónk miatt muszáj volt valakinek a vállára vennie a csapatot. Jelenlegi helyzetünkben mindenkinek kicsivel többet kellett volna tennie, de ez nem sikerült. Erdélyben talán már Pavuk Attila és Marek Chvátal is játszhat, Peter Huba szezonja azonban véget ért. Két egyenlő csapat párharca ez.

Gál Sándor: – Ezúttal jobban kezdtünk, és a meccs felétől átvettük a kezdeményezést, ami szerencsére gólokban is megmutatkozott. Nagyszerűen küzdöttek a fiúk, dicséretet érdemelnek: ez az akarat és tűz diadala volt! Ugyanilyen lelkesedést és telt házat várok otthon is, de nem merném azt mondani, hogy mindkétszer nyerni fogunk Csíkban, azt viszont nagyon remélem, hogy mindenki hozni fogja önmagát, mert akkor lehetünk sikeresek.