Újra az Újváros vezet a Mol Liga fináléjában

2013.03.16. 20:20
Nüanszok döntöttek a finálé remek harmadik meccsén (Fotó: Török Attila – archív)
A jégkorong Mol Liga döntőjének harmadik mérkőzésén a Dunaújváros hosszabbítás után 4–3-ra győzött Csíkszeredában, így visszaszerezte pályaelőnyét a fináléban. A végig kiegyenlített mérkőzésen Pavuk Attila megindulása és bombája döntött a hosszabbítás 4. percében. A döntő negyedik meccse előtt – amelyet szintén a csíkiak otthonában rendeznek – az újvárosiak 2–1-re vezetnek összesítésben.

Remek hangulatban, ráadásul izgalmasan kezdődött az összecsapás, hiszen már 81 másodperc után megszületett a találkozó első gólja Peterdi Imre révén. A vendégek öröme azonban nem sokáig tartott, a hazaiak válaszára sem kellett ugyanis sokat várni, alig újabb két percet. A két aranysisakos egyike – azaz az alapszakasz legeredményesebb játékosa –, Václav Novák vette be Peter Sevela kapuját, miközben a felek addigra túljutottak már az első kisebb csihi-puhin is. 1–1

A csíkiaknál volt többet a korong, ám a fehér mezes újvárosiak kontráiban is jócskán volt veszély. Mindkét csapat sikeresen átvészelt egy-egy emberhátrányt, legalábbis papíron, mivel nem sokkal azt követően, hogy a Dab kiegészült, a hazaiak bevették a kaput. Pedig már úgy tűnt, hogy közvetlenül a kapu előtt sok lesz a háromszögelés, és lövés nélkül játsszák túl az akciót a hazaiak, Góga Attila azonban a háta mögé érkező korongot szépen húzta a bal alsó sarokba. 2–1

A székelyföldiek némi fölényben játszottak, és többször is gondot okoztak a vendégeknek, akik csak nehezen tudtak kijönni a saját harmadukból. Amikor viszont kijöttek, összejött az egyenlítés: Galanisz Nikandrosz és Szappanos Dávid iramodott meg a 15. perc végén, és a kettő az egy elleni helyzet során utóbbi húzta be a korongot jobbról a bal alsó sarokba. 2–2

A második harmadban csökkent az iram, és ugyan így sem volt unalmas a meccs, a gólok helyett azonban csak a kiállítások száma szaporodott. A záró játékrészben viszont újra megpezsdült az élet, és ezzel együtt jöttek a gólok is. A Csíkszereda újra emberelőnybe került, ám a Szappanos, Galanisz párost ezúttal sem vették elég komolyan, előbbi előkészítése után pedig a csapatkapitány hátrányból is megtalálta az utat a kapuba. 2–3

Tíz perc volt hátra, és jöttek is a hazai rohamok, egy különös góllal pedig ki is egyenlített a hazai csapat: Góga vette célba a bal felső sarkot, a korongja lepattant a vasról, és a pakk Sevela hátáról csorgott le. A kapus a korong után ugrott, el is kapta, ám a vonalbíró egyértelműen gólt jegyzett. (A videofelvételek alapján úgy tűnt, a korong valóban áthaladt a vonalon, igaz, perdöntő bizonyíték híján maradtunk.) 3–3

Hasonló izgalmak közepette folytatódott a döntő, Galanisznak kétszer is csak kevés hiányzott hozzá, hogy újra előnyhöz juttassa az újvárosiakat, 20 másodperccel a harmad vége előtt viszont a HSC találta el a kapuvasat – jöhetett a hosszabbítás! Amelyben nem sokat kellett várni a döntésre, egy kitűnő egyéni megmozdulás után megszerezte a győzelmet a Dunaújváros! Pavuk Attila indult meg középen, maga mögé utasított egy csíkit, majd egy másodikkal szemben állva a védő lába között és a kapus mamutja mellett utat talált a hálóba – a DAB 4–3-ra győzött, és újra előnybe került!

JÉGKORONG, MOL LIGA
DÖNTŐ, 3. MÉRKŐZÉS

HSC CSÍKSZEREDA (romániai)–DAB.DOCLER 3–4 (2–2, 0–0, 1–1, 0–1) – hosszabbítás után
Csíkszereda, 2500 néző. V: Lascar, Toparceanu, Butucel, Trandafir (románok)
CSÍKSZEREDA: Kozuch – ADORJÁN, GÓGA 2, Mihály E. (1), Hurtaj (1), V. NOVÁK 1 (1) – Flinta, Nagy I., Becze T., Kmit, Tranca – Kósa, Papp Sz., Moldován, Molnár Zsolt, Fardny – Bors, Molnár Sz., Bíró T. (1), Szőcs (1), Molnár Zsombor. Edző: Gál Sándor
DUNAÚJVÁROS: Sevela – LINDGREN, KISS D., PAVUK 1, GALANISZ 1 (1), SZAPPANOS 1 (1) – Szabados, Tőkési, Virág T., Gröschl, Vaszjunyin – Nagy R., Hüffner, Azari, Mihálik (1), Peterdi 1 – Strenk, Papp V., Kiss Á. Edző: Stephan Lundh
Kiállítások: 8, ill. 16 perc
Gál Sándor:
– Nagyon rosszul kezdtünk, a második percben gólt kaptunk. Utána sikerült felállnunk, sőt fordítottunk is. A második kapott gólunk óriási egyéni hibából született, és utána nagyon visszaesett a játékunk, már nem tudtunk felállni. Mindvégig az eredmény után szaladtunk, és bár a hosszabbításban volt egy vasunk, utána gólt kaptunk. Megyünk tovább, ez még nem a világ vége.
Stephan Lundh: – Győzelemre voltunk ítélve, nagyon küzdelmes mérkőzés volt. A második és a harmadik harmadban folyamatosan úgy éreztem, hogy ezt csak mi nyerhetjük meg.

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 2–1, a DAB javára
Következik: vasárnap, 17.30, Csíkszereda, Csíkszereda–DAB