Turco ide vagy oda, újabb Volán-siker a Salzburg ellen

2012.02.05. 20:09
A kiütés ezúttal elmaradt, de a siker így is édes (Fotók: Mirkó István)
A Sapa Fehérvár AV 19 hazai pályán szétlövéssel 4–3-ra győzött a Red Bull Salzburg ellen az osztrák jégkorong-bajnokság (EBEL) középszakaszában.

Január végén a Volán az EBEL-es története talán legnagyszerűbb győzelmét aratta Salzburgban, az akkori 7–1-es vereségre az osztrák csapat egy igazi sztár igazolásával reagált. A korábbi kanadai válogatott kapus, az NHL-ben 585 mérkőzésen pályára lépő Marty Turco a salzburgiak Linz elleni találkozóján debütált az osztrák ligában, és most az Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnokban is megcsodálhatták képességeit a nézők.

I. HARMAD

A vendégeket fűthette a visszavágás vágya, és már a 4. percben megszerezték a vezetést, Adam Munro nem sok segítséget kapott védőitől, akik bizony kissé elaludtak az esetnél, ezt Daniel Welser büntette. 0–1

A válasz azonban nem sokat váratott magára, Palkovics Krisztián passza után Láda Balázs a jobb oldalról laposan tüzelt Turco kapujába. 1–1

Ezt követően óriási esélyt kapott a fordításra Kevin Primeau csapata, ugyanis kettős emberelőnybe került, ám nemhogy nem sikerült kihasználnia, a végén még majdnem gólt kapott belőle.

Turco több lövésnél is bizonyította, hogy még egyáltalán nem felejtett el védeni, a 18. percben viszont ismét megoldhatatlan feladat elé állították, konkrétan Kovács Csaba, aki elhúzta előtte a korongot, majd fellőtte a keresztvas alá. 2–1

2. HARMAD

Kölcsönkenyér visszajár, gondolhatták a játékvezetők, a 26. percben ugyanis Magosi Bálintot és Orbán Attilát is leültették két percre. A kettős emberfór ezúttal is kihasználatlan maradt, ami viszont ezután következett, az igencsak bosszantó volt. A 32. percben Chad Klassen ugorhatott ki ziccerben, ám Turco eszén nem tudott túljárni, a másik oldalon ellenben másodpercekkel később Robert Earl nem hibázott egy az egyben Munróval szemben. 2–2

A Volán kapusára ezzel együtt nem lehetett panasz, óriási védésekkel akadályozta meg, hogy ismét a Salzburg kerüljön előnybe, Klassen azonban nem tudott javítani, a játékrész végén újabb nagy helyzetet ügyetlenkedett el.

Marty Turco a szétlövés során nem fogott korongot

3. HARMAD

A kanadai szélső addig nem nyugodott, míg be nem vette honfitársa kapuját. Az örvendetes esemény 45:00-nál érkezett el, amikor Sille Tamás lövését Turco maga elé ütötte ki, a korongra lecsapó Klassen pedig ezúttal már könyörtelennek bizonyult. A vendégek egy ideig még reménykedhettek benne, hogy érvénytelenítik a gólt magas bot miatt, ám a videózás után a játékvezetők nem szegték kedvét a hazai publikumnak. 3–2

A fehérváriak sokáig nem örülhettek a vezetésnek, a 49. percben ugyanis Ramzi Abid csalta, csalta a távolságot, majd kilőtte a jobb alsó sarkot. 3–3

A harmadik játékrész utolsó percei leginkább Sofron Istvánról szóltak, aki többször is helyzetbe került, de a győztes gólt nem tudta megszerezni, egy ízben mintha szabálytalanul akadályozták volna meg ebben, ám a játékvezetők nem így látták.

HOSSZABBÍTÁS, SZÉTLÖVÉS

Az ötperces ráadásban nem született gól, így jöhetett a szétlövés, ami a szezon során eddig nem hozott szerencsét a Volánnak, háromból háromszor bukott el ily módon. Most azonban nem volt pardon, a székesfehérvári fiúk mind a háromszor jól céloztak (sorrendben Sofron, Mihály és Ladányi), így a jóval nagyobb költségvetéssel dolgozó salzburgiak ismét fejet hajthattak a mieink előtt. 4–3

A KAPUSLEGENDA SEM VOLT AKADÁLY A VOLÁN ELŐTT!

PRIMEAU: MOST MÉG KÜLÖNLEGESEBB A DIADAL
KEVIN PRIMEAU, a Fehérvár edzője: – Remek kapus szerepelt a másik oldalon, de bebizonyítottuk, hogy neki is lehet gólt, gólokat lőni. A Salzburgot akkor is jó érzés legyőzni, ha nem ilyen kaliberű hálóőr véd náluk, de most még különlegesebb a diadal. Mindkét csapat nagyon jó teljesítményt nyújtott, ezúttal mi voltunk a jobbak. Természetesen mindig van hová fejlődni, de voltak biztató jelenetei a mérkőzésnek, a továbbiakban is így kell játszanunk. A hosszabbítás után hibátlanul lőttük a büntetőket, így megérdemeltük a két pontot.
EBEL
KÖZÉPSZAKASZ, FELSŐHÁZ, 7. FORDULÓ
SAPA FEHÉRVÁR AV 19–RED BULL SALZBURG (osztrák) 4–3 (2–1, 0–1, 1–1, 0–0, 1–0) – szétlövéssel
Székesfehérvár, 3200 néző. Vezette: Jelinek, Smetana, Smeibidlo (mindhárom osztrák), Nagy A. (magyar)
FEHÉRVÁR: MUNRO – Horváth A., Durco, Mihály Á., Vas M., Ladányi – DACOSTA, Pratt, Sofron, Ryan, Klassen – Sille, LÁDA B., PALKOVICS, Sikorcin, Kovács Cs. – Orbán, Hetényi P., Magosi, Benk, Tóth A.
SALZBURG: TURCO – M. Trattnig, Lynch, M. Latusa, ABID, REGIER – WELSER, Heinrich, Schiechl, EARL, T. Raffl – Schlacher, Kavanagh, Kristler, Brucker, Aubin – Mühlstein, Duller, Hofer, Pöck, Puschnik
Gólok. 3:55: Welser (Heinrich, Abid, 0–1). 7:56: Láda B. (Palkovics, Sikorcin, 1–1). 17:37: Kovács Cs. (Palkovics, Láda B., 2–1). 31:34: Earl (Aubin, 2–2). 45:00: Klassen (Sille, Mihály Á., 3–2). 48:25: Abid (Welser, 3–3). Győztes lövés: Ladányi (4–3)
Kiállítások: 10, ill. 10 perc
További eredmények: Zagreb–Klagenfurt 3–0, Ljubljana–Linz 6–3. Alsóház: Znojmo–Vienna 2–4, Jesenice–Graz 4–3