Továbbra sem megy: a Fehérvár kikapott Bécsben

2011.01.09. 20:23
Újabb kudarc: a Fehérvár kétszer vezetett Bécsben, de kikapott (Fotó: Tumbász Hédi, archív)
Sajnos folytatódott a Sapa Fehérvár AV19 rossz sorozata: a Palkovics Krisztián nélkül játszó magyar csapat 4–2-re alulmaradt Bécsben a Vienna Capitals ellen a jégkorong EBEL 37. fordulójában. Ez volt a fehérváriak sorozatban hetedik veresége.

A Klagenfurtot és a Salzburgot üldöző bécsieknek bevallottan csak a győzelem volt elfogadható a Fehérvár ellen, ehhez képest a magyar csapat a 8. percben vezetést szerzett a tapogatózással töltött első percek után.

Egy gyors Volán-támadás után Johansson lövése kijött Hauserről, a kapus feküdt, Kovács Csabának nem volt nehéz dolga, meg is oldotta azt – a ketrecbe terelte a pakkot. A Vienna Capitals három perccel később egalizált, Ulmer két bekk eszén is túljárt, fonákkal visszapasszolt, Christian Dolezal pedig kapásból a fehérvári hálóba zúzta a korongot.

Az első harmadban a Volán még Jobb Dávid kiállítását húzta ki, majd a játékrész utolsó perceit emberfórban (sőt, az utolsó 47 másodpercet kettős emberelőnyben) játszhatta le, de a bécsiek kivédekezték a 3:5 elleni szituációt.

A második harmad elején kevés helyzet adódott, majd Vas Márton távoli lövése talált utat a kapu előtti tömegben Hauser kapujába – a játékvezetők öt percig videóztak, majd végül megadták a gólt. A videobírónak volt még jelenése a harmadban – egy bécsi gólt nem adott meg –, de a házigazdák így is egyenlítettek, Fortier előkészítéséből Philipp Pinter talált be a 38. percben Satosaari válla fölött.

A záró játékrészt góllal kezdte a Vienna, Rebek lövése után Francois Fortier használta ki az előtte adódó lehetőséget – csak 1:11 telt el a harmadik harmadból...

Először volt hátrányban a Fehérvár, ráadásul a bécsiek át is vették az irányítást, de kihagyták helyzeteiket, így maradt remény a végére. Satosaari az 59. percben lejött, de nem sikerült egyenlíteni, sőt, David Rodman az üres kapuba ütött még egyet – a Fehérvár vereségsorozata hetesre hízott, a KAC, a Graz, a Medvescak Zagreb, az Olimpija Ljubljana, a Linz és a Salzburg után a Vienna Capitals is jobbnak bizonyult a magyar együttesnél.

A meccs után kiderült, az EBEL kanadai táblázatának vezetőjét, Francois Fortiert (37 mérkőzés, 38 gól, 26 gólpassz) meg kell műteni – a Capitalsnél remélik, a csatár a rájátszásra visszatérhet.

JÉGKORONG, EBEL
ALAPSZAKASZ, 37. FORDULÓ

VIENNA CAPITALSSAPA FEHÉRVÁR AV19 4–2 (1–1, 1–1, 2–0)
Bécs, 2500
néző.  Vezette: Veit, Hollenstein, Newerkla (mindhárom osztrák)
VIENNA: Hauser – Bjornlie, P. Lakos, F. Bouchard, D. Rodman, Fortier – Rebek, Oraze, Dolezal, Pinter, Ulmer – Casparsson, Schweda, Nageler, Ofner, Kraxner – Peter, Jakobitsch, Fichtner, Postek
Fehérvár: Satosaari – Orbán, Durco, Mihály Á., Johansson, Nagy G. – Horváth A., Tokaji, Sofron, Vas M., Ladányi – Jobb, Maklári, Benk, Fekete D., Kovács Cs. – Hegyi Á. Z., Kiss D., Vaszjunyin
Gólok: 7:14: Kovács Cs. (Johansson, Mihály Á., 0–1). 10:45: Dolezal (Ulmer, Rebek, 1–1). 27:18: Vas M. (Ladányi, Horváth A., 1–2). 37:53: Pinter (Fortier, Bjornlie, 2–2). 41:11: Fortier (Rebek, Pinter, 3–2). 59:48: D. Rodman (Bjornlie, Pinter – üres kapu, 4–2)
Kiállítások: 4, ill. 8 perc

Kevin Primeau: – Idegesítő, hogy bár nem játszunk rosszul, mégsem lövünk gólokat. Ezúttal a legvégén, a kapuslehozatalkor is voltak helyzeteink, de ha csak egyszer-kétszer találunk be meccsenként, akkor nem sok lehetőség marad a hibázásra. Jobban védekezünk mostanság – ebből a szempontból előreléptünk az utóbbi két mérkőzésen –, de támadásban lényegre törőbbnek kell lennünk. Benk válla megsérült, de remélem, nem súlyosan, ez esetben ugyanis megtörténhet, hogy legközelebb végre teljes kerettel játszhatunk, amire szükségünk lenne, még akkor is, ha a fiatalok felnőttek a feladathoz.