Tipsport Liga: fontos meccset veszített el a DVTK

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2019.02.15. 21:32
A DVTK Jegesmedvék hazai jégen szétlövéssel 2–1-re kikapott az Érsekújvártól a szlovák jégkorongliga (Tipsport Liga) alapszakaszának pénteki játéknapján, a rájátszást érő hatodik hely szempontjából fontos mérkőzésen.

A DVTK korábban négyből négyszer felülmúlta a HC Nové Zámkyt. Az 53. mérkőzésük után a miskolciak 28 győzelemmel és 25 vereséggel a tabella hetedik helyén maradtak, eggyel az érsekújváriak mögött.

Bár az első harmad után vezetett, a MAC Újbuda végül 3–2-re kikapott a HK Zilina vendégeként. A zsolnai együttes rossz formában várta az összecsapást, a megelőző öt találkozóját elvesztette, szűk két héttel ezelőtt a Tüskecsarnokban 5–2-re kikapott az újbudai csapattól, de most sikerült visszavágnia.

A fővárosi gárda 53 meccs után 18 győzelemmel és 35 vereséggel a tabella tizedik helyén áll, a zsolnaiak az utolsó előttiek.

TIPSPORT LIGA

DVTK JEGESMEDVÉK–HC NOVÉ ZÁMKY (szlovák) 1–2 (0–1, 1–0, 0–0, 0–0, 0–1) – szétlövéssel
Miskolc, 1315
néző. V: Snásel, Korba, Soltés, Jobbágy (szlovákok)
DVTK: VAY – Crawford, Kiss D. – Szirányi, LÁDA B. 1 – Gőz, Milam – Albert T. – Z. Pance (1), Vas J., Kulmala – Harrison, Loiseau, Magosi B. – Miskolczi, Galanisz, Somogyi – Vojtkó, Hajós, Ritó. Edző: Glen Hanlon
NOVÉ ZÁMKY: KOSARISTAN – Zatko, Hain – Novák, Ordzovensky – Kudla (1), Hatala – Andersons, Henderson – Jurík, Zboril, H. Ruckay – SIMUN 1, Urban, Bajtek – Strauch, Hruska, Pospísil (1) – Rogon, Fábry, Ondrusek. Edző: Milan Jancuska
Kiállítások: 6, ill. 14 perc + 10 perc fegyelmi (Kudla, Simun)
Glen Hanlon:
– Jó mérkőzést vívtunk, ugyanakkor döntőnek bizonyult, hogy nem tudtuk kihasználni az emberelőnyös helyzeteinket. Ezekben a szituációkban egyszerűen nem működött a játékunk...
Milan Jancuska: – Hatpontos meccset játszottunk a miskolciakkal, és örülök, hogy a végén mi szereztünk két pontot. A kapusok remekül védtek, és mivel sok volt a kiállítás, az emberhátrányokban is helyt kellett állnunk a jó tempójú összecsapáson.

MSHK ZILINA (szlovák)–MAC ÚJBUDA 3–2 (0–1, 1–0, 2–1)
Zsolna, 581
néző. V: Orolin, Valach, Vysny, Valo (szlovákok)
ZILINA: FUCÍK – Kucny, Matejka – Jankovic, Duben (1) – Piegl, Bagin 1 – Surán, Dlugos – R. HUNA (1), Húzevka (1), Jencík – BERÁNEK (2), PODESVA 1, HVILA 1 – Mily, Surovka, Rehák – Síkela, Ondrus, Coma. Edző: Stanislav Skorvánek
MAC: Rajna – Pozsgai, Macaulay – Negrin, J. Dudás – Garát, Burt (1) – Vokla – Bodó, LANGKOW (1), B. ORBAN 1 – Dansereau, Brown, Klempa – Terbócs, NAGY K. (1), Odnoga 1 – Szigeti, Majoross B., Pápa
Edző: Majoross Gergely
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Kapura lövések: 41–37
Majoross Gergely:
– Jól kezdtünk, a meccs elején betaláltunk, és a második harmadra is jól jöttünk ki, ám ezt követően az ellenfél jelentősen feljavult. Így is mi alakítottunk ki több helyzetet a középső játékrész második felében és a záró húsz percben, viszont a Zsolna lőtte a gólokat. Kétgólos hátrányban is mentünk előre, kimondottan jól játszottunk, be is találtunk, többször is esélyünk nyílt az egyenlítésre, de sajnos nem sikerült. Az állandóságot hiányolom: nem nyújtja mindig minden játékosom a legjobbját.