Tipsport Liga: szoros meccsen nyert a DVTK és a MAC is

K. G.K. G.
2019.12.08. 20:25
Szétlövéssel nyert a DVTK (Fotó: Koncz György, archív)
A DVTK Jegesmedvék és a MAC Újbuda is nyert a szlovák jégkorongbajnokság (Tipsport Liga) vasárnapi játéknapján: előbbi szétlövéssel győzte le az Érsekújvárt, utóbbi a rendes játékidőben nyert a Liptószentmiklós vendégeként.

Hokiünnepre készültek Miskolcon vasárnap este: az utolsó előtti helyen szerénykedő Nové Zámky érkezett Borsodba, a meccs így kiváló alkalomnak ígérkezett hagyományos karácsony előtti jótékonysági „macidobálásra” is. Ahogy az lenni szokott, az első hazai gól után repülhettek is be a pályára a plüssök, amelyeket aztán a miskolci Gyermekegészségügyi Központ kis betegeinek adnak majd át a játékosok. Az „örömtalálatot” Részegh Tamás jegyezte a 15. perc elején fórban, az örömhoki azonban elmaradt: előbb egy Adorján Attiláról kipattanó korongot vágtak be az érsekújváriak, majd jött a 35. perc. Marek Drtina teljesen feleslegesen vágta hátba az előtte álló Francis Beauvillier-t a korongtól távol (a kanadai légiósnak minden önuralmára szüksége volt, hogy feltápászkodván ne vegyen revansot a szlovákon), amiért meg is kapta a maga két percét, ám az „előny” olyan jól sikerült a Miskolcnak, hogy két érsekújvári vágtathatott senkitől sem zavartatva Adorján kapujára, Marcel Holovic kíméletlenül be is verte a ziccert. Ezt a DVTK hamar kiegyenlítette, de a vendégek még kétszer megszerezték a vezetést, és negyedszerre úgy tűnt, már meg is tartják. Ám a Jegesmedvék Davis Vandane távoli bombájával 4.2 (!) másodperccel a vége előtt 4–4-re mentették az összecsapást, majd a szétlövést megnyerték, így végül mégiscsak ünneppé változott az este.

Ritka pocsék sorozatot zárt le a MAC, amely kilenc mérkőzés után nyert újra rendes játékidőben – legutóbb több mint egy hónappal ezelőtt, november 3-án hozta el mindhárom pontot, éppen az Érsekújvár ellen, azóta nyolc vereség és egyetlen túlórás siker volt a mérlege. Az újbudaiak most a sereghajtó Liptovsky Mikuláshoz utaztak, és hosszú gólcsend, meg egy kihagyott liptószentmiklósi büntető után Sofron István és C. J. Stretch találatával, ha nehezen is, de 2–1-re behúzták a meccset, és megelőzték a Kassán az utolsó pillanatokban vereséget szenvedő Gyetvát.

JÉGKORONG
TIPSPORT LIGA
DVTK JEGESMEDVÉK–HC MIKRON NOVÉ ZÁMKY (szlovák) 5–4 (1–0, 1–2, 2–2, 0–0, 1–0) – szétlövéssel
Miskolc, 1075 néző. V: Konc, Stefík, Beniac, Jobbágy (szlovákok)
DVTK: Adorján
Ross, J. Dudás – Láda B., VANDANE 1 (1) – Gőz, Vojtkó – Kiss D.
Beauvillier (1), Vas J. (1), Részegh T. 1 – HARRISON 2, ST. PIERRE (2), D. RODMAN 1 (2) – Miskolczi, Galanisz, Kiss Patrik – Lövei
Edző: Marcel Rodman
N. ZÁMKY: Kristín
Ordzovensky (1), HATALA (2) – Fereta (1), Drtina – Mikus, Hain – Smach, Pavúk
STUPKA 2 (1), Hruska (1), Pospísil (1) – Rogon, Urban 1, Jurík – Andrisík, Holovic 1, FÁBRY (1) – Mikula
Edző: Miroslav Mosnár
Kiállítások: 12 perc + végleges fegyelmi (D. Rodman), ill. 6 perc
Kapura lövések: 31–34
Marcel Rodman: –
Csak az utolsó tizenöt percben mutattuk meg a karakterünket, kizárólag ennek köszönhetjük, hogy végül mégis sikerült nyernünk. Dicséret illeti a vendégeket, akik velünk ellentétben az egész meccsen jól játszottak, abszolút rászolgáltak a pontszerzésre.
Miroslav Mosnár: – Az első és a második harmadban jól hokiztunk, jól korcsolyáztunk, a harmadikban azonban sok hibát követtünk el. A rendes játékidő utolsó pillanatai nagyon fájnak, a szétlövésben meg egyszer sem tudtunk betalálni, így nem nyerhettünk.

MHK 32 LIPTOVSKY MIKULÁS (szlovák)–MAC ÚJBUDA 1–2 (0–0, 0–2, 1–0)
Liptószentmiklós, 1115 néző. V: Goga, Valach, Jedlicka, Jurciak (szlovákok)
L. MIKULÁS: Romancík
Droppa, PETRAN – Kurali, Nemec – Roman, Mezovsky – Kramár, Smutny
KRISKA (1), PIATKA 1, Sukel (1) – Rudolf Huna, Osko, Vybiral – Lunter, Uhrík, Richard Huna – Surovy, Listiak, Nechaj
Edző: Anton Tomko
MAC: BÁLIZS
McNally, Pozsgai – Garát, Macaulay – Carlisle (1), Fejes – Blake Orbán, Nagy K.
Brance Orbán, Langkow, Bodó – KLEMPA (2), Stretch 1, SOFRON I. 1 (1) – Kreisz, Pitt, Terbócs – Pápa M., Majoross B., Szigeti
Edző: Majoross Gergely
Kiállítások: 14 perc + végleges fegyelmi (Mezovsky), ill. 12 perc + 10 perc fegyelmi (Langkow) + végleges fegyelmi (Pitt)
Kapura lövések: 37–25
Majoross Gergely: –
Nyilván nagy volt bennünk a feszültség az elmúlt hetek sikertelensége miatt, de ez most a csapatmunka és az akarat diadala volt – reméljük, ez a siker rendet tesz a fejekben is. Külön örömteli, hogy úgy tudtunk nyerni, hogy bár csak két gólt lőttünk, minden egyes korongért megküzdve egyetlen találaton tudtuk tartani az ellenfelet. Ehhez a jó védekezés mellett persze kellett a nagyon jó Bálizs Bence is.

További eredmények: Kosice–Detva 3–2, B. Bystrica–Poprad 1–2, Michalovce–Slovan B. 2–5, Trencín–Nitra 2–0

1. Slovan Bratislava 29 17 5 2 5 100–55 +45 63
2. Banská Bystrica 28 15 5 2 6 80–51 +29 57
3. Kosice 27 14 6 2 5 82–53 +29 56
4. Trencín 27 13 3 3 8 82–62 +20 48
5. Poprad 28 13 2 4 9 79–64 +15 47
6. Zvolen 27 15 1 11 83–72 +11 46
7. DVTK Jegesmedvék 28 11 4 2 11 82–68 +14 43
8. Dukla Michalovce 28 11 1 5 11 71–78 –7 40