Tipsport Liga: kikapott a DVTK, simán nyert a MAC

I. SZ.I. SZ.
2019.09.27. 21:59
Sofron István duplája megalapozta a MAC pénteki sikerét (Fotó: Dömötör Csaba)
A DVTK Jegesmedvék hazai pályán 3–2-es vereséget szenvedett a Popradtól a szlovák jégkorongbajnokság, a Tipsport Liga pénteki játéknapján. A MAC Újbuda 5–1-re legyőzte a Kosicét.

A szlovák csapat a 4. percben vezetést szerzett, Részegh Tamás még az első harmadban egyenlített. A második periódus elején is a Poprad került előnybe, az egyenlítésre ezúttal a harmadik húsz perc elejéig kellett várni, ekkor Magosi Bálint talált be.

Sajnos harmadszor is a poprádiak szerezték meg a vezetést, de Patrik Svitana 91 másodperccel a vége előtt szerzett találatára már nem jött újabb magyar válasz. A DVTK a második vereségét szenvedte el a Tipsport Ligában, s ezzel lecsúszott a vezető helyről a második pozícióba.

A MAC Újbuda is hazai pályán játszott, és sokkal sikeresebben vette a pénteki akadályt.

Egy harmad után Sofron István duplájával 2–0-ra vezettek a magyarok, majd a gól nélküli középső 20 perc után C. J. Strech növelte a hazai előnyt. A Kosice szépített, de az utolsó négy percben újabb két budapesti találat esett, és a MAC harmadik győzelmével feljött a tabella ötödik helyére.

JÉGKORONG TIPSPORT LIGA

MAC ÚJBUDA–HC KOSICE (szlovák) 5–1 (2–0, 0–0, 3–1)
Tüskecsarnok, 790
néző. V: Snásel, Adamec, Smrek, Rojík (szlovákok)
MAC:
BÁLIZS
Pozsgai, Macaulay – MCNALLY (1), Carlisle – Garát, Blake Orbán – Dóczi, Schlekmann
Bodó, Langkow (1), BRANCE ORBAN 1 – SOFRON I. 2 (1), Pitt 1, Terbócs – Nagy K. (1), Strech 1, KLEMPA (3) – Szigeti Á., Majoross B., Kreisz
Edző:
Majoross Gergely
KOSICE:
Kosaristan
T. Slovák, Koch – Cízek, Repe – Ruzicka, Zelenák – Bucko, Mily
HASCÁK (1), Michal Chovan, MAJDAN 1 – Bezúch, Skokan (1), Klhufek – Bellus, Bortnák, Rapác – Jokel, Suja
Majoross Gergely:
– Remekül kezdtünk, nagyon gyorsan játszottunk, és alapjaiban tudtuk megfojtani a kassaiak játékát. Külön öröm, hogy közben be is találtunk, így megalapozva a sikert. A kiállításokkal tűzdelt középső harmadban Bálizs óriási tartást adott a csapatunknak, és a hátrányos játékunk is kiváló volt, ez kulcsfontosságúnak bizonyult.

DVTK JEGESMEDVÉK–HK POPRAD 2–3 (1–1, 0–1, 1–1)
Miskolc, 1204 néző. V: D. Konc, Korba, Jurciak, Durmis
DVTK: Adorján
Ross, Dudás (1) – Gőz, Vandane – Szirányi, Kiss D. – Láda B., Farkas M.
RÉSZEGH T. 1, Vas J., D. Rodman – Beach, Galanisz, Magosi B. 1 – Ritó, Harrison (1), Beauvillier (1) – Vojtkó, Lövei, Kiss P. – Rajna (kapus)
Edző: Marcel Rodman
POPRAD: VOSVRDA
Kozák (1), Tavoda – Erving, Kramár – Ulrych, MAGOVAC 1 (1) – Cesánek, Fabian
Karterud, PAUKOVCEK 1, Svitana 1 – Takác, Zagrapan, Leclerc – Strauch (1), Mlynarovic, Matis – Matus PALOCKO (1), Bjaloncik (1), Svitana
Edző: Frantisek Stolc
Kiállítások: 10, ill. 6 perc
Kapura lövések: 24–33
Marcel Rodman:
– Nem érdemeltünk győzelmet. Az első tíz percben még rendben volt a játékunk, aztán a popradiak átvették az irányítást, mi pedig – bár kétszer egyenlítettünk – hiába küzdöttünk.
Frantisek Stolc: – Tudtuk, hogy nehéz találkozó vár ránk, hiszen a miskolciak jó sorozat közepette fogadtak minket. Gyakorlatilag végig jobban játszottunk, rászolgáltunk a sikerre.

További eredmények: Banská Bystrica–Nové Zámky 0–2, Trencín–Liptovsky Mikulás 6–4, Slovan Bratislava–Zvolen 4–1, Nitra–Detva 3–5

1. Slovan Bratislava 6 4 2 19–13 +6 12
2. DVTK Jegesmedvék 7 3 1 1 2 19–15 +4 12
3. Kosice 6 4 2 14–14 0 12
4. Dukla Michalovce 5 3 1 1 17–10 +7 11
5. MAC Újbuda 5 3 1 1 21–15 +6 10
6. Banská Bystrica 6 3 1 2 15–13 +2 10
7. Poprad 6 2 1 1 2 21–17 +4 9
8. Trencín 5 3 2 14–13 +1 9