Tipsport Liga: hetet vágott a MAC; drámai DVTK-siker

2019.01.15. 21:13
Szirányiék győzelmet ünnepelhettek a szétlövés után (Fotó: Földi Imre)
Remek győzelmet aratott a MAC Újbuda a szlovák jégkorongbajnokságban (Tipsport Liga): a magyar csapat 7–3-ra nyert Gyetván, közvetlen riválisa ellen. A DVTK fordulatos mérkőzésen, szétlövéssel múlta felül a trencsénieket.

Parádés első harmadot hozott a MAC gyetvai vendégjátéka: az újbudaiak háromszor is vezettek, a házigazda azonban háromszor egyenlíteni tudott, így az első húsz perc után 3–3 állt az eredményjelzőn. A vendégeknél Chris Langkow kétszer volt eredményes. A középső harmadot nagyon megnyomta a magyar csapat, ebben a játékrészben is három gólt szerzett, de ezekre már nem jött válasz, így megnyugtató előnyről várhatta az utolsó 20 percet.

Tomás Klempa szerezte a meccs utolsó gólját, a MAC légiósa így két-két találattal és gólpasszal zárt, az újbudaiak pedig 7–3-as győzelemmel. A MAC pénteken a ligában második besztercebányaiakat fogadja.

A DVTK szintén közvetlen riválisával küzdött. A trencséniek lőtték az első gólt, amire hárommal válaszoltak a hazaiak (Magosi Bálint kétszer volt eredményes), így a második harmad közepén 3–1-re vezettek a diósgyőriek. Ekkor jött az újabb fordulat, fél perc alatt hármat rámolt be (!) a szlovák csapat, vagyis a záró harmad előtt jobban állt (4–3). A megmentő Magosi volt, aki 12 másodperccel a találkozó vége előtt egyenlített, hosszabbításra mentve az összecsapást.

Az ötperces ráadásban nem esett gól, azaz jöhetett a szétlövés, amit a DVTK nyert meg 3–2-re.

TIPSPORT LIGA
43. FORDULÓ (január 15.)

DVTK JEGESMEDVÉK–HK DUKLA TRENCÍN (szlovák) 5–4 (2–1, 1–3, 1–0, 0–0, 1–0) – szétlövéssel
Miskolc, 1010 néző. V: Fridrich, Stefík, Smrek, Gajan (szlovákok)
DVTK: Vay
Crawford, Kiss D. – Szirányi B., Láda B. – Gőz, MILAM (2) – T. Slovák
Kulmala 1, VAS J. (2), Z. Pance (1) – MAGOSI B. 3, Loiseau, Harrison – Somogyi, GALANISZ 1 (2), Miskolczi – Vojtkó
Edző: Glen Hanlon
TRENCÍN: Simko
Rygl 1, Starosta – Cebák, Frühauf – Gula, Bohunicky – T. Bokros, Pardavy
SOJCÍK (1), Őlvecky 1, RADIVOJEVIC (1) – HECL 1, Sádecky (1), Bartovic – Mikula, Dlouhy 1, T. VARGA (1) – Obukov, Svec, D. Hudec
Edző: Peter Oremus
Kiállítások: 6, ill. 12 perc
Kapura lövések: 25–34
Strenk Hunor másodedző: –
Jól kezdtünk, egy rögzített helyzet után mégis mi kaptunk gólt. Aztán öt a három ellen nem adták meg egy szabályos gólunkat, ám így is fordítottunk a fantasztikus Magosi vezetésével. Nem volt könnyű feldolgozni, hogy ezt követően fél perc alatt három gólt kaptunk egyéni hibák miatt, ezt ki kell majd elemeznünk. A végén a szétlövés lutri volt, de a legfontosabb a győzelem.
Peter Oremus: – Nagyon bosszús vagyok, mert egy megnyert meccset veszítettünk el – már a kezünkben volt a három pont, ehelyett végül egy lett belőle...

HC 07 DETVA (szlovák)–MAC ÚJBUDA 3–7 (3–3, 0–3, 0–1)
Gyetva, 265 néző. V: Stano, Müllner, Stanzel, Sefcík (szlovákok)
DETVA: Zilka (Petrík)
Martin Chovan, Golian 1 – Sládok, Hrasko (1) – F. Fekiac, GACHULINEC (1) – Jendrol, M. Simon
Zilka, Murcek (1), Scurko – Matús Chovan, V. Fekiac, Hodgson 1 – Král, GASPAR (2), TIBENSKY 1 – P. Valent, Surovy
Edző: Josef Turek
MAC: Bálizs
Pozsgai, Macaulay – Negrin, J. Dudas (1) – Garát (1), Burt – Vokla, Szabad
BODÓ 1 (1), LANGKOW 2, B. Orban (2) – DANSEREAU (2), BROWN 2 (2), KLEMPA 2 (3) – Terbócs, Nagy K., Odnoga – Szigeti, Majoross B., Pápa
Edző: Majoross Gergely
Kiállítások: 16, ill. 16 perc
Kapura lövések: 38–32
Majoross Gergely: –
A szezon során sokszor a helyzetkihasználásunk volt a gyenge pontunk, de az elmúlt néhány meccsen szerencsére nagyon jól működik, ami megadja a kellő stabilitást. Amikor nehezen találunk be és szoros meccset játszunk, egy-egy hiba mindent tönkretehet – amikor azonban működik a támadójátékunk, és ennyire hatékonyan játszunk, sokkal nyugodtabbak vagyunk. Sokszor még problémát okoz az előnyös játékunk is, ám ezúttal nagy szerepe volt a sikerünkben, aminek külön is örülök.