Svédország nem Norvégia: kikapott Kanada

2010.05.16. 23:00
Kanada megbotlott a svédek ellen (Fotó: Reuters)
Svédország 3–1-re nyert Kanada ellen a Németországban zajló jégkorong-vb középdöntőjének F-csoportjában, míg az E-csoportban Fehéroroszország hosszabbításban győzte le a házigazdákat.

SVÉDORSZÁG–KANADA

Kanada első középdöntős mérkőzésén 12–1-re páholta el Norvégiát, most viszont egy sokkal erősebb skandináv csapat várt a juharlevelesekre.

Johan Harju góljával már a 3. percben megszerezte a vezetést Svédország, amely a második harmad elején Jonas Andersson két találatával már 3–0-ra vezetett. Chris Mason számára ezzel befejeződött a mérkőzés, Chad Johnson állt be helyette a kanadai kapuba.

A mérkőzés első kiállítására egészen a 34. percig kellett várni – Christian Bäckman csücsült le két percre a büntetőpadra –, az első kanadai találatra viszont még ennél is tovább.

Egészen pontosan a 47. percben talált be Brooks Laich, aki csakúgy, mint előtte a svédek, azonos létszámnál volt eredményes.

A végén természetesen lehozták a kapust a kanadaiak, ám nemhogy kettő, még egy gólt sem tudtak ütni, így a svédek 3–1-re megnyerték a csoport egyik rangadóját.

NÉMETORSZÁG–FEHÉROROSZORSZÁG

Németország fehéroroszok elleni összecsapása sokáig a vendégek kapuját őrző Andrej Mezinről szólt. A 35 éves hálóőr eszén ugyanis a rendes játékidő utolsó percéig egyszer sem tudtak túljárni a németek, pedig nem kevesebbszer mint harmincszor próbálkoztak ezzel.

A másik oldalon Dennis Endrasra sem lehetett panasz, ám őt még az első harmad elején mattolta egyszer Andrej Mihaljov, és ezzel nagyon sokáig győzelemre álltak a fehéroroszok. Egészen pontosan 54 másodperccel a harmadik harmad lejárta előtt tudták mégis bevenni Mezin kapuját a hazaiak, akik így hosszabbításra mentették a találkozót.

A túlórában azonban a kelet-európaiak egy ziccert kihasználva mégiscsak megnyerték a meccset, ám így csak két ponttal gazdagodtak.

JÉGKORONG-VB, NÉMETORSZÁG
KÖZÉPDÖNTŐ, E-CSOPORT
Németország–Fehéroroszország 1–2 – h. u. (0–1, 0–0, 1–0, 0–1)
Gólszerzők: 6:43 Mihaljov (Csuprisz, Kovirsin – 0–1), 59:06, Müller (Felski, Shcütz – 1–1), 64:45 Kaljuzsnij (Grabovszki, Makricki – 1–2)

KÖZÉPDÖNTŐ, F-CSOPORT
Svédország–Kanada 3–1 (1–0, 2–0, 0–1)
Gólszerzők: 2:35 Harju (Engqvist, Ekman Larsson – 1–0), 21:47 Andersson (Ericsson – 2–0), 24:51 Andersson (Persson – 3–0), 46:57 Laich (3–1)