Svédország is bejutott a negyeddöntőbe

2011.05.08. 19:18
Megszenvedtek győzelmükért a svédek, de végül kiharcolták a továbbjutást (Fotó: Reuters)
Svédország is bejutott a legjobb nyolc közé a szlovákiai jégkorong-világbajnokságon, miután 2–0-s győzelmet aratott Svájc ellen. Sikerével az Egyesült Államok válogatottját is „magával vitte”, míg Norvégia Franciaország elleni mérkőzésén harcolhatja ki a további szereplés lehetőségét. A középdöntő E-csoportjában Csehország 3–2-re legyőzte Oroszországot.

Svédország a harmadik harmad derekáig nem bírt Svájccal a két csapat kassai összecsapásán, aztán Mikael Bäcklund a kék vonalról kilőtte Leonardo Genoni kapujának felső sarkát. A svédek még egy üres kapus gólt is szereztek, míg egyet sem kaptak, ezzel önmagukat és a svájci csapat által utolérhetetlenné váló amerikaiakat is a nyolc közé juttatták.

A győzelem elérésében nagy szerepe volt Victor Fasth kapusnak, aki 31 svájci lövést hárított, ezzel harmadik shutoutját jegyezte – ez volt tőle a harmadik a tornán.

Genoni is remekelt, 32 lövést fogott meg a 33-ból, nem rajta múlt a siker. A svájciaknak vereségük után csoda kell a továbbjutáshoz, hétfőn ugyanis az USA-t kellene legyőzniük, miközben az előttük álló Norvégiának ki kellene kapni Franciaországtól – azaz két helyen kellene felborulnia a papírformának.

Az E-csoportban Csehország a csoportgyőzelemért csapott össze Oroszországgal, és 3–2-es sikerével biztossá tette azt. A Jaromír Jágr vezette cseh gárda ezen a meccsen is jelezte: a torna esélyese.

Az oroszoknál bemutatkozott Alekszandr Ovecskin, aki egyelőre csak bemelegített, pontot még nem szerzett, alig negyedórát töltött a jégen. A Washington szupersztárja a kieséses szakaszra tartalékol.

JÉGKORONG-VB, SZLOVÁKIA
KÖZÉPDÖNTŐ, E-CSOPORT, 2. FORDULÓ
Csehország–Oroszország 3–2 (2–0, 0–1, 1–1)
Gólszerzők: 14:01 Vorácek (Rolínek, Skoula – 1–0), 15:52 Jágr (Plekanec – 2–0), 31:50 Tyeresenko (Atyusov, Radulov, ee. – 2–1), 43:27 Plekanec (büntető – 3–1), 55:04 Zsaripov (Kalinyin, Zivovjev – 3–2)
KÖZÉPDÖNTŐ, F-CSOPORT, 2. FORDULÓ
Svédország–Svájc 2–0 (0–0, 0–0, 2–0)
Gólszerők: 47:47 Bäcklund (S. Kronwall – 1–0), 59:28 Bäcklund (üres kapu – 2–0)

6. Szlovákia 4 4 9–13 0
Az első négy helyezett továbbjutott a negyeddöntőbe.
6. Franciaország 4 1 3 3–17 1
Az első három már továbbjutott a negyeddöntőbe, míg Franciaország biztosan nem lesz ott a nyolc között.