Súlyos verésbe szaladt bele a Volán

2010.01.17. 20:24
A Volán ezúttal is kikapott Klagenfurtban (fotó: Havran Zoltán - archív)
Ötgólos vereséget szenvedett a Sapa Fehérvár Alba Volán 19 együttese az osztrák jégkorong-bajnokságban (EBEL).

Ötödször csapott össze a bajnokság során a Klagenfurt és az Alba Volán, és az eddigi eredmények miatt nem kellett szégyenkeznie a fehérváriaknak: a két hazai meccset megnyerték (az egyiket szétlövés után), míg idegenben egy egy- és egy kétgólos vereséget szenvedtek.

Mivel egyik meccsen sem volt nagy a különbség, ezúttal is szoros meccset várhattunk. Nos, ez nem igazolódott be. A bajnoki címvédő ugyanis villámrajtot vett, és már a második percben vezetést szerzett: egy buli után Hager Kalthoz passzolt, akinek lövése a hosszú sarokban kötött ki.

A Volán (ekkor még) nem rogyott meg, 25 másodperc elteltével Kóger Dániel lövésével már egyenlített is. Ám a vezetést nem tudta átvenni, sőt, Tory kék vonalról eleresztett lövésével már újra a címvédőnél volt az előny.

A tizedik percben Tory megismételte a korábbi produkcióját, ezúttal is a kék vonalról vette be a magyar csapat hálóját. A Volán az emberelőnyös helyzeteivel sem tudott mit kezdeni, sőt, a 18. percben újabb gólt kapott: a kapu mögött átkorcsolyázó Craig visszatette a korongot, ezt Schuller a kapus válla fölött vágta a hálóba.

Sajnos, a klagenfurtiak ezen a napon távolról is biztosan lőttek, Tory után ezúttal Ratz bombázott a kék vonalról, és ő sem hibázott. Katasztrofális első harmad után négy gól volt a Volán hátránya.

A második játékrész elején egy emberelőnyös helyzetből Tory (ezúttal közelről) megszerezte a harmadik gólját, szerencsére ezután a Volán rendezte védekezését, és az emberhátrányos helyzetekből sem született újabb találat.

A záró periódusban már nem született újabb gól, az első harmadban mutatott remek játékának köszönhetően végül fölényesen nyert a Klagenfurt.

EBEL
KLAGENFURTER AC–SAPA FEHÉRVÁR AV19 6–1 (5–1, 1–0, 0–0)
Klagenfurt, 3843 néző, Vezette: Bogen, Graber, Mathis (mindhárom osztrák)
Klagenfurt: Swette – Furey, Ratz, Hundertpfund, Schuller, Craig – Tory, Schumnig, Brandner, Shantz, S. Geier – Reichel, Kirisits, Hager, Schneider, Kalt – M. Geier, Morgan, Pirmann
Fehérvár: Satosaari – Ackeström, Alen, Palkovics, Martz, Mihály Á. – Bornhammar, Horváth A., Vas J., Fekete, Kovács Cs. – Jobb, Sofron, Vas M., Ladányi – Kóger, Nagy G., Vaszjunyin
Gólok. 1:14: Kalt (Hager, Kirisits, 1–0). 1:39: Kóger (Nagy G., 1–1). 2:40: Tory (Schuller, Shantz – emberelőny, 2–1). 9:42: Tory (Schuller, Brandner – ee., 3–1). 17:22: Schuller (Craig, Furey, 4–1). 19:38: Ratz (Schneider, Kalt – ee., 5–1). 25:10: Tory (Schuller – ee., 6–1)
Kiállítások: 10 perc+10 perc fegyelmi (Shantz), ill. 18 perc
Jarmo Tolvanen: - Sajnos az emberhátrányos védekezésünk nem működött és a Klagenfurt nem véletlenül lett bajnok az előző idényben, remek csapat. Keddre, remélem, mindenki hadra fogható lesz, fontos mérkőzés vár ránk a Zagreb ellen.
KHL Zagreb–BW Linz 3–2 - sz. u.
Graz 99ers–Olimpija Ljubljana 6–3
VSV–Vienna Capitals 5–2