Simán nyert a Dab.Docler a Fehérvár ellen

2011.12.23. 21:39
Könnyedén nyert a Dab (Fotó: dabdocler.hu)
A Dab.Docler idegenben simán legyőzte a Sapa Fehérvár AV19 farmcsapatát a MOL Liga pénteki játéknapján. A másik mai mérkőzésen a Miskolci Jegesmedvék a Ferencvárost múlták fölül.

A Sapa Fehérvár AV19 farmcsapata ellen játszott ma a Dab. A dunaújvárosi együttes a szezonban korábban már kétszer legyőzte a fehérvári fiatalokat, s nem történt ez másképpen ezúttal sem.

Már az első pillanatoktól kezdve a vendég újvárosiak játszottak fölényben. Stephan Lundh együttesének ugyan a találkozó elején ki kellett védekeznie egy emberhátrányos szituációt, de alig, hogy kiegészült a csapat, Pavuk Attila góljával máris megszerezte a vezetést. Két perccel később pedig Kiss Dániel duplázta meg a vendég előnyt.

A második harmadban többször is emberelőnybe került a Fehérvár, de ezek a szituációk rendre kihasználatlanul maradtak. Galanisz Nikandrosz gólja így végleg eldöntötte a mérkőzést. A hitehagyott újvárosiak végül még két gólt kaptak az utolsó játékrészben, s végül 5–0-ra kaptak ki.

A Miskolc kapuját négyszer vette be a Ferencváros, mégis kikapott (Fotó: Jezoviczki Máté)

A másik mérkőzésen a Miskolci Jegesmedvék már az első harmadban komoly, háromgólos előnyre tett szert a Ferencváros ellen. A zöld-fehérek ezután stabilizálták játékukat, de már nem tudtak visszajönni a mérkőzésbe.

MOL LIGA
MISKOLCI JEGESMEDVÉK JJSE–FERENCVÁROS 7–4 (4–1, 2–1, 1–2)
Miskolc, 1500 néző. V: Halassy, Abonyi, Wolf
MISKOLC: Budai K. – Chmelo (1), JARÁBEK 1 (1), DUBEK (3), SALUGA 2 (1), Bonar 1 – Budai R., Urbán (1), FODOR SZ. 2 (2), Sijka, Rafaj (1) – Orosz, Miskolczi, Ritó, Szilágyi (2), Popovics – Mokrai, Láda P. 1, Mocsári, Tóth Á., Túróczy. Edző: Greg Lindqvist
FTC: Racko – Nagy L., Hietamäki, Schellin 1, HEIKKINEN (1), SIVONEN 1 (1) – Lévai, Székely Mádai L. (1), Feil, BERTA (1), Kiss G. 1 – Wéber, Bontovics, Hoffmann 1, Jánosi (1), Fekecs – Géczi, Cergő (kapus). Edző: Dobos Tamás
Kiállítások: 15+2x10 perc fegyelmi (Popovics, Bonar)+végleges fegyelmi (Budai R.), ill. 23+10 perc fegyelmi (Hietamäki)+végleges fegyelmi (Schellin)
Greg Lindqvist: – Időnként jól játszottunk, és nagyszerű, ünnepi hangulatban megérdemelten diadalmaskodtunk. Jó karácsonyunk lesz.
Dobos Tamás: – Jól kezdtünk, de utána kaptunk egy halom kiállítást. Idegesek voltunk, és mire megnyugodtunk, elment a mérkőzés.
SAPA FEHÉRVÁR AV 19 FARM–DAB.DOCLER 0–5 (0–2, 0–1, 0–2)
Székesfehérvár, 300 néző. V: Sós Z., Kovács B., Mayer I.
FEHÉRVÁR: Pleszkán – Erdélyi T., Farkas T., Tóth A. Hajós, Kiss Dávid – Hetényi P., Balogh B., Németh A.,Magosi, Nagy G. - Árkovics, Varga A., Németh Á., Farkas L., Horváth D. – Meretei M., Tóth G., Fekti Á., Kovács V., Kocsis F. Edző: Kóger István
DAB: Sevela – Kiss Dániel 1, GALANISZ 1 (2), MIHALIK (2), Papp V. (1) – HEGYI Á. (2), Pozsgai (1), Vaszjunyin, Somogyi B. 1, Peterdi – Lencsés, Jobb, PAVUK 1 (1), Gröschl, Szappanos – Velebny, Hegyi Á. Z. 1, Kiss Á. Edző: Stephan Lundh
Kiállítások: 8 perc illetve 18 perc
Kóger István: – Megtisztelő volt számunkra, hogy egy ilyen komoly játékerőt képviselő Dunaújváros ellen léphettünk jégre. A papírforma érvényesült, az elején kaptunk két szerencsétlen gólt, a második játékrészben rengeteg emberelőnyös szituációt kihagytunk, míg a harmadik harmadban már a hitünket is elvesztettük.
Stephan Lundh: – Elégedett vagyok játékosaim teljesítményével. A múlt héten nem tudtunk teljes csapattal edzeni, mert többen is a válogatottban játszottak. Kíváncsi voltam, hogy fog működni a gépezet, de jól dolgoztak a fiúk, és magabiztos győzelmet arattunk.
1. Csíkszereda 27 20 2 2 3 132–52 +80 66
2. Dab.Docler 26 17 4 1 4 105–53 +52 60
3. Miskolc 27 15 1 11 105–75 +30 46
4. Brassó 27 13 1 3 10 107–88 +19 44
5. Sapa Fehérvár AV19 27 10 2 15 98–111 –13 34
6. Ferencváros 27 10 2 15 85–103 –18 34
7. Steaua Rangers 27 8 1 4 14 84–133 –49 30
8. Újpest 28 3 1 24 67–168 –101 10