Palkovics-dupla és Volán-győzelem Ljubljanában

2012.02.10. 21:50
Sofron István góljával vette át a Volán a vezetést (Fotó: Németh Ferenc, archív)
A Sapa Fehérvár AV 19 kétszer is hátrányba került, ám 5–3-ra így is győzni tudott az Olimpija Ljubljana otthonában az osztrák jégkorong-bajnokság (EBEL) középszakaszának 8. fordulójában.

Az Olimpija a középszakaszban félelmetes formát mutatott eddig hazai pályán (négy meccsből négy győzelem, 20–9-es gólkülönbség), azonban sérültlistáján öt játékos szerepelt, ami növelte a Volán esélyeit.

A magyar csapat kapujában ezúttal Bálizs Bence állt, akit alaposan megdolgoztattak a hazaiak az első harmadban, 16 lövéssel kínálták meg. Ezekből egy, a kanadai Justin Tayloré akadt be (1–0), ám Palkovics Krisztián a 17. percben egyenlíteni tudott. 1–1

A második játékrészt Sofron István kiállítása miatt emberhátrányban kezdte a Fehérvár, ám így is könnyen megszerezhette volna a vezetést, Vas Márton azonban ziccerben nem járt túl Jean Philippe Lamoureux eszén. Sofron kiállítását ezzel együtt sikerült megúszni, csakúgy, mint nem sokkal később Láda Balázsét, bár ekkor már nagyon rezgett a léc, Justin Dacosta egy ízben a gólvonalról kotorta ki a Bálizson átcsorgó korongot.

A 26. percben már ő sem tudott segíteni, ismét Taylor okozott gondot, védőjét megkerülve középre húzta a pakkot, amely Bálizs korcsolyájáról a kapuba került. 2–1

A forgatókönyv szerencsére hasonlóképp alakult, mint az első harmadban, ezúttal is érkezett az egyenlítő gól, szintén Palkovicstól, csak kicsit később és – kis rosszindulattal azt is írhatnánk, hogy már-már csodaszámba menően – emberelőnyből. 2–2

A harmadik játékrész elején inkább a védekezésre koncentráltak a felek, az 50. percben azonban ismét változott az eredmény, méghozzá jó irányba. A liga góllövőlistáját (immár 30 találattal) vezető Sofron István eresztett el egy iszonyatos erejű lövést, amely Lamoureux-ban ugyan elakadt, ám a kapus nem vette észre, hogy a korong lassan, de biztosan átcsorog rajta, és végül a kapujában köt ki. 2–3

Még fel sem ocsúdtak a hazaiak, amikor már kétgólos hátrányban voltak: Derek Ryan tökéletes ütemű passza után Chad Klassen a keresztvas alá emelt. 2–4

Bostjan Golicic az 54. percben szépített, az 59. minutumban azonban Vas Márton egy ellentámadás végén megszerezte az ötödik vendéggólt. 3–5

Ezzel gyakorlatilag eldőlt a meccs, ám még tartogatott eseményeket. Néhány szlovén játékos ugyanis nem tudta elviselni a vereséget, így kisebb tömegverekedést robbantottak ki.

Ezután mégis a Volán került emberhátrányba, ráadásul a Ljubljana lehozta kapusát, ám így sem tudott több gólt szerezni, ezzel megszakadt remek hazai sorozata, a Sapa bevette az utóbbi időben oroszlánbarlanggá vált csarnokot.

ÉNEKES LAJOS ÉRTÉKELÉSE

JÉGKORONG, EBEL
KÖZÉPSZAKASZ, FELSŐHÁZ, 8. FORDULÓ
TILIA OLIMPIJA LJUBLJANA (szlovén)–SAPA FEHÉRVÁR AV19 3–5 (1–1, 1–1, 1–3)
Ljubljana, 4200 néző. Vezette: Aumüller, Hascher, Widmann (mindhárom osztrák), Piragic (horvát)
LJUBLJANA: Lamoureaux – Fraser, Hotham, TAYLOR, MCBRIDE, Hughes – Groznik, Cole, Verlic, Sachl, E. Pance – Dervaric, Vedlin, Z. Pance, B. Golicic, Ograjensek – Szmirnov, Bernik
FEHÉRVÁR: BÁLIZS – DACOSTA, Pratt, MIHÁLY Á., RYAN, Klassen – Láda B., Sille, PALKOVICS, Sikorcin, Kovács Cs. – Horváth A., Durco, Sofron, Vas M., Ladányi – Orbán, Magosi, Benk, Tóth A.
Gólok: 10:37: Taylor (McBride, Dervaric, 1–0). 16:59: Palkovics (Sikorcin, Kovács Cs., 1–1). 25:47: Taylor (Hughes, McBride, 2–1). 37:30: Palkovics (Pratt, Ryan – emberelőny, 2–2). 49:13: Sofron (Ladányi, 2–3). 50:40: Klassen (Ryan, 2–4). 53:28: B. Golicic (3–4 – emberhátrány). 58:47: Vas M. (Sofron, Ladányi, 3–5)
Kiállítások: 22 perc+10 perc fegyelmi (Verlic), ill. 16 perc+végleges kiállítás (Klassen)
További eredmények. Felsőház: Linz–Zagreb 5–2, Salzburg–Klagenfurt 2–1. Alsóház: Jesenice–Znojmo 5–4, Vienna–Villach 4–2. Szabadnapos: Graz