Öt Volán-gól kellett a Salzburg elleni sikerhez

2010.02.07. 20:19
A négygólos előny sem volt elég a biztos Volán-sikerhez Fehérváron (Fotó: Mirkó István)
Az osztrák élvonalbeli jégkorongbajnokság (EBEL) alapszakaszának 52. fordulójában a Sapa Fehérvár AV 19 hazai pályán 5–4-re nyert a Red Bull Salzburg ellen. A házigazdák már négy góllal is vezettek, végül azonban csak eggyel tudtak győzni.

Vas János második perc elején szerzett találata jó alaphangot adott a találkozónak, s a fehérvári jókedvet tovább növelte, hogy a nyolcadik percben Ladányi Balázs egypercnyi játék után gólra váltott egy emberelőnyt. A következő kiállítást megúszta ugyan gól nélkül a Salzburg, ám Kovács Csaba a 12. percben akciógólt szerzett. Kimondottan lendületesen és kapura is veszélyesen játszott az első harmadban a Volán, a salzburgi kapusnak, David LeNeveu-nek tizenöt lövést kellett (volna) védenie.

SZAVAZÁS

Harmadik nekifutásra összejött: az EBEL 2009-2010-es idényében bekerült a rájátszás az Alba Volán. Lesz-e bravúr, elődöntős folytatás?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A második harmad újabb gyors hazai góllal indult – Sofron Istváné az érdem –, de utána kiegyenlítetté vált a játék, sőt a vendégek kerültek némi fölénybe. Ebbe közrejátszott, hogy a Vas fivérek közül előbb János, majd Márton – utóbbi ráadásul kétszer gyors egymásutánban – leült a padra. A házigazdák egy ideig bírták a nyomást – egy percig kettős hátrányban is jégen voltak –, de végig nem tudták kihúzni, szépített a Salzburg, de négygólos vezetésnél még ez is bőven belefért.

A harmadik harmad elején ismét Vas Márton ült a büntetőpadon, amikor gólt lőttek a fórban játszó vendégek, kettőre csökkent a különbség, és még nagyon sok volt hátra.

Éppen ezért jött jól, hogy a két Vas összjátékát követően emberelőnyben játszva ismét háromra nőtt az előny – Márton passza után János talált az osztrák kapuba –,  utána azonban az egyre inkább fáradó hazaiak ellen mezőnyfölényt alakítottak ki a vendégek, a levegőben lógott az újabb találatuk, több alkalommal is közel álltak a gólszerzéshez.

A 54. percben Kelsey Wilson már második találatát szerezte, majd ugyanő 59.42-nél is megoldhatatlan feladat elé állította Tommi Satosaarit. Említsük meg, utóbbi gólnál már levitték a kapusukat az osztrákok, így eggyel több mezőnyjátékossal veszélyeztettek.

Biztató jel lehet a fehérváriak számára a rájátszás előtt, hogy négygólos előnyt tudtak szerezni a liga egyik meghatározó csapata ellen, ráadásul két emberelőnyt is gólra tudtak váltani, hiszen a fórkihasználásukat joggal érte kritika a szezonban. Figyelmeztető viszont, hogy hazai pályán kaptak négy gólt, ráadásul úgy tűnt, hogy a záró részre elfogyott a szufla.

EBEL, ALAPSZAKASZ, 52. FORDULÓ
SAPA FEHÉRVÁR AV19-RED BULL SALZBURG 5-4 (3–0, 1–1, 1–3)
Székesfehérvár, 3200 néző. V: Trilar, Korosec, A. Lesniak (mindhárom szlovén)
FEHÉRVÁR: Satosaari – ACKESTRÖM, Andersson, Palkovics, Fekete D., Mihály Á. – Horváth A., TOKAJI, VAS J., Martz, Kovács Cs. – Alén, Bornhammar, Kóger, Vas M., Ladányi – Sofron, Nagy G., Vaszjunyin
SALZBURG: LeNeveu – Lanz, Siklenka, WILSON, Pewal, Puschnik – Mühlstein, REGIER, Latusa, Schiechl, Ulmer – Schwendinger, Isopp, Beiter, Aubin, Unterweger – Waldhauser, Franz, Fritz, DUNCAN, Filewich
Gólok. 1:09: Vas J. (Martz, Mihály Á., 1–0). 7:14: Ladányi (Palkovics – emberelőny, 2–0). 11:19: Kovács Cs. (Fekete D., Kóger, 3–0). 22:04: Sofron (Nagy G., Satosaari, 4–0). 38:16: Siklenka (Duncan, Wilson – ee., 4–1). 44:38: Wilson (Regier, Filewich – ee., 4–2). 48:35: Vas J. (Vas M., Bornhammar – ee., 5–2). 53:33: Wilson (Duncan, Regier, 5–3). 59:42: Wilson (Ulmer, Mühlstein, 5–4)
Kiállítások: 18, ill. 14 perc
További eredmények: Graz–Zagreb 4–3 (1–1, 1–1, 1–1, 1–0) – hosszabbítás után, Jesenice–Villach 0–5 (0–0, 0–1, 0–4), Klagenfurt–Linz 6–5 (2–3, 2–2, 1–0, 0–0, 1–0) – szétlövéssel, Ljubljana–Vienna 2–8 (1–3, 1–3, 0–2)
1. Graz  52 28 6 5 13 185–130  73
2. Vienna  52 26 7 4 15 190–147  70
3. Salzburg  52 26 6 5 15 199–150  69
4. Linz  52 27 2 9 14 172–145  67
5. Villach  52 22 5 2 23 155–171  56
6. Klagenfurt  52 19 7 3 23 160–157  55
7. Zagreb  52 16 8 7 21 155–176  55
8. FEHÉRVÁR  52 19 5 6 22 160–179  54