Oroszország: hat ponttal a középdöntőbe

2010.05.13. 19:06
Andrej Mezin ezt az orosz lövést nem tudta hárítani (Fotó: Reuters)
Oroszország 3–1-re nyert Fehéroroszország ellen a Németországban zajló jégkorong-világbajnokságon, így hibátlan teljesítménnyel jutott a középdöntőbe, ahol hat ponttal kezdi meg a küzdelmeket. Norvégia 5–1-re legyőzte Franciaországot, ezzel bejutott a legjobb 12 közé, míg a franciák a kiesés elkerüléséért kénytelenek játszani a továbbiakban.

OROSZORSZÁG–FEHÉROROSZORSZÁG

Szemjon Varlamov személyében csak egy NHL-ben edződő kapusa van az oroszoknak, ám a Washington Capitals hálóőre csak a címvédő utolsó csoporttalálkozóján mutatkozott be a vb-n. Sok dolga mindenesetre nem akadt, a túloldalon Andrej Mezinnek viszont annál több.

A fehéroroszok kapusát 38 lövéssel tették próbára, ebből hárommal szemben tehetetlen volt. Az első harmadban Szergej Mozjakin szerzett vezetést az oroszoknak, akik közül a második játékrészben Alekszandr Ovecskin, majd Artyom Anyiszimov is betalált.

A záró harmadban Alekszej Kaluzsnij csak szépíteni tudott, így az oroszok begyűjtötték harmadik győzelmüket is, így hat ponttal kezdik a középdöntőt (a csoportutolsó elleni győzelmüket nem viszik magukkal), míg a fehéroroszok csak az esti Szlovákia–Kazahsztán találkozó után tudják meg, hogy a legjobb 12 között folytathatják vagy az alsóházban.

FRANCIAORSZÁG–NORVÉGIA

A franciák csak győzelem esetén juthattak volna a középdöntőbe, ám ez nem jött össze nekik, harmadik csoportmeccsüket is elbukták.

Pedig az első harmad után még ők vezettek Stéphane Da Costa góljával, a másodikban azonban a norvégok egyenlítettek, a harmadik húsz percet pedig 4–0-ra megnyerték.

Így az északiak jutottak tovább, a franciák pedig készülhetnek a kiesés elleni harcra.

JÉGKORONG-VB, NÉMETORSZÁG
A-CSOPORT, 3. FORDULÓ
Oroszország–Fehéroroszország 3–1 (1–0, 2–0, 0–1)

Gólszerzők: 10:45 Mozjakin (Szusinszkij, Nyikulin – 1–0), 32:21 Ovecskin (Fjodorov – 2–0), 34:03 Anyiszimov (Mozjakin, Atyusov – 3–0), 47:30 Kaluzsnij (Ugarov, Gyenyiszov – 3–1)

C-CSOPORT, 3. FORDULÓ
Franciaország–Norvégia 1–5 (1–0, 0–1, 0–4)

Gólszerzők: 12:49 Da Costa (Auvitu – 1–0), 32:02 Lorentzen (Roymark, Forsberg – 1–1), 42:34 Zuccarello Aasen (Thoresen, Lokken Ostlin – 1–2), 47:19 Bastiansen (1–3), 48:42 Thoresen (Zuccarello Aasen – 1–4), 56:57 Olimb (1–5)