Óriási kár a harmadik harmadért

2010.11.26. 22:00
Kovács Csaba (elöl) a rendes játékidőben betalált, a szétlövés során sajnos nem (Fotó: Tumbász Hédi)
Ha megállítania nem is sikerült, legalább lefékezte a klagenfurti expresszt a SAPA Fehérvár AV 19 az EBEL 22. fordulójában: a magyar gárda kétgólos vezetést követően szétlövéssel 3–2-re kikapott a Klagenfurttól, de legalább egy ponttal gazdagodott.

Több mint 44 percig önfeledten zúgott az „Olé, olé, olé, olé, Alba Volán, Alba Volán, Alba Volán, olé, olé!", illetve a „Hetényi Zoli!, Hetényi Zoli!", hiszen a Volán remek csapatmunkával 2–0-ra vezetett a listavezető Klagenfurt ellen. De talán ez így nem is fejezi ki pontosan a vendégcsapat erejét, ezért rögzítsük azt is: a sorozatban tizenhárom győzelemmel (EBEL-ligarekord!), a plusz-mínusz lista első 17 helyezettje közé nyolc játékost delegáló Klagenfurt ellen.

Ezúttal is az első sor vitte a prímet, csak most nem a Tokaji, Horváth, Sofron, Vas M., Ladányi ötös, hanem a gesztus jelleggel kiemelt Durco, Ackeström, Palkovics, Johansson, Kovács Cs. kvintett. Utóbbi társaságból ugyanis a népszerű bekket, a hétfőn 38. születésnapját ünneplő „Oszit", azaz Oscar Ackeströmöt köszöntötte a publikum, az meg mégsem dívik, hogy a svéd légiós a kispadról vegye át az ajándékot. Ackeström boldogan integetett az őt éltető publikumnak, és (a rossznyelvek szerint) öt perc múlva hatott is a palackozott „célzóvíz". Jóllehet nem őt, hanem a kapu előtt sertepertélő Kovács Csaba szerezte meg a vezetést a Volánnak, de a korongot a kék vonalon posztoló Ackeström indította el Andy Chiodo kapuja felé.

Sőt, a svéd bekknek a második Alba-gólban is jelentős érdemei voltak, Palkovics Krisztián ugyanis az ő (és Eric Johansson) asszisztja után varrta fel a rövid (ebben az esetben a bal) felső sarokba a korongot. 35:38 perc telt el a meccsből, minden rózsaszínűnek tűnt, főleg akkor, amikor Vas Márton bukkant fel egy az egyben az akkor már sérült (és röviddel később lecserélt) Chiodo kapuja előtt. Csakhogy rontott, a Klagenfurt pedig a harmadik harmadra összekapta magát. Manuel Geier 44:48 percnél szépített, 84 másodperccel később, az emberelőnyt pillanatok alatt gólra váltó Gregor Hager révén már 2–2 volt az állás.

A folytatásban mindkét kapus, Hetényi Zoltán, illetve a csereként beszálló René Swette sem hibázott, jöhetett a ráadás. Hogy ott mint élt a háromezres publikum, az külön tanulmányt is megérne. Amikor az egyik pillanatban azt látja, hogy Hetényi ziccert véd, a következőben meg már Vas Márton lövi szét a kapuvasat, azt már nehéz kezelni. Nem is nagyon lehetett ülve bírni, tombolt a publikum (nem győzzük hangsúlyozni, a 13 diadalnál járó Klagenfurt megfékezésére tört a Volán!), és pár perccel később már Hetényi Zoltánt kellett éltetni. Jött ugyanis a szétlövés.

És sajnos a zsinórban aratott 14. KAC-siker. Az ötödik felvonásban (addig csak Ladányi Balázs és Dieter Kalt teljesített hibátlanul) ugyanis Eric Johansson rontott, nem úgy Jeff Shantz, így a Klagenfurt két, a Volán pedig egy ponttal gazdagodott. A semminél és a papírforma szerintinél alighanem eggyel többel.

JÉGKORONG, EBEL
22. FORDULÓ
Sapa Fehérvár AV19–Klagenfurt 2–3 (1–0, 1–0, 0–2, 0–0, 0–1) – szétlövéssel
Székesfehérvár, 3100 néző. Vezette: Trilar, Hribar (mindkettő szlovén), Nagy A. (magyar)
FEHÉRVÁR: HETÉNYI Z. – Durco, ACKESTRÖM, Palkovics, Johansson, KOVÁCS CS. – Horváth A., Tokaji, Sofron, Vas M., Ladányi – Orbán, Kranjc, Benk, Nagy G., Mihály Á. – Maklári, Fodor Sz., Fekete D., Vaszjunyin
KLAGENFURT: Chiodo (SWETTE) – Kirisits, Brown, KALT, Schuller, HAGER – Furey, Ratz, Reichel, SHANTZ, Craig – Ratchuk, Schumnig, Pirmann, Spurgeon, Hundertpfund – Schellander, Herburger, M. Geier
Gólok: 5:10: Kovács Cs. (Johansson, Ackeström – emberelőny, 1–0). 35:38: Palkovics (Johansson, Ackeström – ee., 2–0). 44:48: M. Geier (Shantz, 2–1). 46:12: Hager (Schuller – ee., 2–2). Győztes lövés: Shantz (2–3)
Kiállítások: 6, ill. 16+10 perc fegyelmi (Craig)
Kevin Primeau, a Fehérvár edzője: – Jó meccset vívtunk, az első két játékrészben mi domináltunk, a harmadik harmadban azonban érvényesült a Klagenfurt hosszabb kispadja. Kis lépésekkel haladunk előre, ezúttal például remekül védekeztünk, mindössze két gólt kaptunk.
Emanuel Viveiros, a Klagenfurt edzője: – A záró húsz percben csapatunk vesztett állásból állt fel, bár a játékvezetők igazság szerint nem álltak a helyzet magaslatán, szétfújták a meccset. Egyre jobb, most nagyon jól játszó Volánt sikerült megvernünk.

További eredmények: Jesenice–Vienna 0–7, Salzburg–Graz 4–2, Villach–Ljubljana 4–6, Zagreb–Linz 3–2 – szétlövéssel
1. Klagenfurt 22 16 3 2 1 88–57 40
2. Salzburg 22 11 4 7 92–65 30
3. Vienna 22 11 2 1 8 91–65 27
4. Villach 22 11 2 9 82–67 26
5. Zagreb 22 6 3 4 9 77–77 22
6. Graz 22 8 2 1 11 65–70 21
7. Ljubljana 22 8 2 1 11 72–91 21
8. Jesenice 22 8 4 21 61–84 20