Női jégkorong: győzelemmel kezdtük a világbajnokságot

2016.04.04. 19:06
A magyar női jégkorong-válogatott 2–1-re nyert Hollandia ellen az olaszországi Asiagóban zajló divízió 1/B-s világbajnokság nyitó napján.
A magyar csapat nagy fölényben játszott első mérkőzésén, amit a lövések száma is jól mutat (31–11). Hiába próbálkozott azonban majdnem háromszor többször, a hollandok nem adták könnyen a győzelmet. Kiss Andrea már az 5. percben megszerezte a vezetést emberelőnyből, ám a németalföldi csapat a második harmadban kevés lehetősége közül az egyiket kihasználva egyenlített.Az újabb magyar gólra az 50. percig kellett várni, Somogyi Vivien volt eredményes, és erre már nem volt válasza az ellenfélnek.A mieink nem pihenhetnek sokat a következő mérkőzésükig, kedden 13.30-tól ráadásul a lettek várnak rájuk, akik tavaly még a divízió 1/A-ban szerepeltek.
AZ EGYIK KULCSEMBERÜNK LEMONDTA A RÉSZVÉTELT
A világbajnokságon nem vesz részt a magyar csapat egyik legjobb játékosa, Huszák Alexandra. A hazai szövetség ezzel kapcsolatban a következő közleményt adta ki:
A Magyar Jégkorongszövetség 2015 decemberétől kezdve tárgyal folyamatosan egy magyarországi multicéggel a női válogatott és a női jégkorong szponzorációjáról. A támogatási tervezet része, hogy a legtehetségesebb játékosok ösztöndíjban részesülhetnének. Sajnos a női világbajnokság kezdetéig nem sikerült még megkötni az erre vonatkozó megállapodást, így Huszák Alexandra és családja úgy döntött, hogy a támogatás hiányában nem vesz részt a vb-n. Az MJSZ vezetése és a női válogatott rendkívüli módon sajnálja a válogatott kulcsjátékosának távozását, de döntésüket tudomásul veszi.