2010.05.12. 18:57
Még mondja valaki, hogy a játékvezetők a házigazdákat segítik (Fotó: Reuters)
A házigazdák és a lettek is a középdöntőben folytathatják szereplésüket a Németországban zajló jégkorong-világbajnokságon. Ez azt követően vált biztossá, hogy a németek legyőzték a dánokat, míg a lettek az olaszoknál bizonyultak jobbnak utolsó csoportmérkőzésükön.

DÁNIA–NÉMETORSZÁG

A németek az Egyesült Államok elleni bravúros győzelmükkel kezdték a vb-t, ám a csoport záró találkozóját, a finn–amerikai ütközetet csak úgy várhatták biztos továbbjutóként, ha megverik a dánokat. Ehhez képest a 4. percben a kettős emberelőnyben játszó skandinávok szereztek vezetést.

Marcel Goc azonban még az első harmadban egyenlített, a második játékrészben pedig egy lapos lövéssel már a házigazdáknál volt az előny, ami egy kapuson átcsorgó korongnak köszönhetően nem sokkal később már kétgólos volt.

A záró harmadban tökéletesen működött a németek védekezése, így Uwe Krupp legénysége megőrizte előnyét, és hátradőlve nézheti meg, mit kezd egymással az Egyesült Államok és Finnország. Az esti meccs győztese továbbjut, a vesztes pedig szégyenszemre csoportutolsóként a kiesés elkerüléséért harcolhat.

OLASZORSZÁG–LETTORSZÁG

Egyszerű volt a képlet, amelyik csapat megszerzi első győzelmét, az jut tovább a középdöntőbe. Az 1–1-es nyitó harmad után a második húsz percet a lettek nyerték meg egy góllal, a harmadik harmad elején pedig egy emberelőnyt kihasználva már 3–1-re vezettek. Büntetőből még jobban elhúzhattak volna, ám ezt kihagyták, az olaszok pedig szinte azonnal feljöttek egy gólra.

Az 58. percben azonban ismét a balti válogatott volt eredményes, majd egy üres kapus góllal végleg eldőlt a találkozó, Lettország 5–2-re győzött, így az olaszokat fenyegeti a kiesés réme.

JÉGKORONG-VB, NÉMETORSZÁG
B-CSOPORT, 3. FORDULÓ
Olaszország–Lettország 2–5 (1–1, 0–1, 1–3)

Gólszerzők: 00:50 Daugavins (Sprukts – 0–1), 14:45 Egger (Souza – 1–1), 28:26 Nizivijs (Vasiljevs – 1–2), 41:56 Rekis (Vasiljevs – 1–3), 43:28 Scandella (2–3), 57:13 Daugavins (Karsums – 2–4), 59:09 Karsums – ü. k. (Cipulis – 2–5)

D-CSOPORT, 3. FORDULÓ
Dánia–Németország 1–3 (1–1, 0–2, 0–0)

Gólszerzők: 03:40 Larsen (Regin – 1–0), 08:40 Goc (Sulzer – 1–1), 33:28 Schütz (Krueger – 1–2), 35:09 Goc (1–3)