Négygólos vereséget szenvedett a Volán

2010.01.31. 20:30
A fehérváriak kikaptak a Linztől (fotó: Mirkó István - archív)
Vereséget szenvedett a SAPA Fehérvár AV 19 együttese az osztrák jégkorong-bajnokságban, a fehérváriakat a Linz verte meg.

Az Alba Volán már a rájátszás résztvevőjeként utazott Linzbe, a hazai BW utóbbi meccsei azonban nem sikerültek, hiszen a legutolsó két összecsapáson vesztesen hagyták el a pályát.

SZAVAZÁS

Harmadik nekifutásra összejött: az EBEL 2009-2010-es idényében bekerült a rájátszás az Alba Volán. Lesz-e bravúr, elődöntős folytatás?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A fehérváriak jobban kezdtek, Nathan Martz lövésénél Westlund kapus már verve volt, ám a kapuvas kisegítette. Amit a vendégek nem ütöttek be, azt a hazaiak igen, Leahy kapott nagyszerű passzt, és a teljesen üresen maradt linzi játékos nem is hibázott a 18. percben.

Az első harmadot nézve nem lehetett megérdemeltnek nevezni az osztrák vezetést, mégis ők vonultak előnnyel az első szünetre. A 25. percben azonban növelte előnyét a BW, Leahy ezúttal a kiszolgáló szerepkörében tündökölt, passzát Ibounig váltotta gólra.

Sőt, Horváth kiállítása után emberelőnyből is eredményes volt a Linz, ki más, mint Leahy volt az előkészítő, majd Bronilla fejezte be góllal az akciót.

Sajnos, a magyar csapatnak nem sikerült megszereznie a becsületgólt, ráadásul a harmadik harmad végén Iberer is feliratkozott a góllövőlistára, ezzel a Linz négygólos győzelmet aratott.

A forduló végén eldőlt, hogy a Klagenfurt lesz a rájátszás nyolcadik résztvevője.

JÉGKORONG, EBEL
49. FORDULÓ
LIWEST BLACK WINGS LINZ–SAPA FEHÉRVÁR AV19 4–0 (1–0, 2–0, 1–0)
Linz, 2250  néző, Vezette:  Längle, Trattnig, Widmann (mindhárom osztrák)
Linz: Westlund – R. Lukas, Buckley, Ibounig, Shearer, Leahy – Bronilla, Mayr, Szücs, P. Lukas, Baumgertner – MacDonald, Gruber, Matthiasson, Purdie, Grabher Meier – Pallestrang, M. Iberer, Schlacher, Oberkofler, Judex
Volán: Hetényi Z. – Alén, Ackeström, Palkovics, Fekete, Mihály Á. – Horváth A., Tokaji, Vas J., Martz, Kovács Cs. – Andersson, Bornhammar, Sofron, Vas M., Ladányi – Jobb, Kóger D., Nagy G., Vaszjunyin
Gólok. 17:07:  Leahy (Ibounig, MacDonald, 1–0). 24:48:  Ibounig (Leahy, Shearer, 2–0). 30:10:  Bronilla (P. Lukas, Leahy – emberelőny, 3–0). 58:36:  M. Iberer (Baumgartner, P. Lukas, 4–0)
Kiállítások:  6, ill. 14 perc