Most kikapott az Olimpijától a Volán

2010.01.05. 21:49
Ezúttal kikapott a Volán (Fotó: Szabó Miklós)
A SAPA Fehérvár AV19 3–2-es vereséget szenvedett a Olimpija Ljubljanától az osztrák jégkorongbajnokság (EBEL) alapszakaszának 40. fordulójában.

A magyar csapat a szezonban hét pontot szerzett a szlovén gárda elleni négy mérkőzésen, ezúttal azonban nulla került a fehérvári zsákba.

Az első harmadban többet támadott a Ljubljana, aminek a 14. percben lett meg a kézzel fogható eredménye: Jurij Golicic ugyanis egyenlő létszámnál megszerezte a vetést a hazaiaknak.

A Volán a bekapott gól után sokat játszott emberhátrányban, így az, hogy az első harmadban nem növelte tovább előnyét a szlovén csapat, mindenképp dicsérendő. Sajnos azonban ezt megtette a második szakasz elején...

Erik Pance már a 23. percben megduplázta az Olimpija előnyét, Kevin Mitchell kiállítását azonban nem sokkal később kihasználta az Alba: Fekete Dániel zárkóztatta ismét egyre a magyar bajnokot. A második játékrész már jóval kiegyenlítettebb küzdelmet hozott, mint az első. A harmadik elején azonban ismét figyelmetlen volt a Volán.

Bostjan Golisic az harmadik harmad elején azonos létszámnál talált be, korai góljára azonban alig egy perccel később Vas Márton válaszolt, s ekkor még 17 és fél perc hátra volt.

Az egyenlítés azonban nem sikerült, pedig az utolsó másfél percre a Volán lehozta a kapusát is. Gólt azonban Tommi Satosari nélkül sem ütött a magyar csapat, pedig az utolsó játékrészben 24-szer lőtt kapura.

40. FORDULÓ
TILIA OLIMPIJA LJUBLJANA (szlovén)–SAPA FEHÉRVÁR AV19 3–2 (1–0, 1–1, 1–1)
Ljubljana, 2000 néző, Vezette: Berneker, Hofer, Peiskar (mindhárom osztrák)
Kiállítások: 8 perc, ill. 8 perc+10 perc fegyelmi (Mihály Á., Satosaari)
Ljubljana: Pintaric – Tavzelj, Groznik, Music, Jan, Pance – Berlisk, Mitchell, Pance, B. Golicic, Ropret – Henry, Cvetek, Muric, J. Golicic, Pratt
Fehérvár: Satosaari – Alen, Tokaji, Palkovics, Martz, Mihály Á. – Horváth A., Ackeström, Kovács Cs., Fekete, Vaszjunyin – Jobb, Sofron, Vas M., Ladányi – Benk, Nagy G., Kóger, Peterdi
Gólok. 13:26: J. Golicic (Henry, Pratt, 1–0). 22:03: Pance (Music, Jan, 2–0). 25:16: Fekete (Sofron, Ladányi – emberelőny, 2–1). 41:13: B. Golicic (Pance, 3–1). 42:29: Vas M. (Ackeström, Tokaji, 3–2)
További eredmények: Graz–Vienna 4–2 (0–1, 0–1, 4–0), Jesenice–Linz 3–4 (2–1, 0–2, 1–1), Klagenfurt–Salzburg 3–4 (0–0, 2–1, 1–2, 0–1) – hosszabbítás után, Villach–Zagreb 4–3 (1–2, 2–1, 0–0, 1–0) – h. u.