Mol Liga: újpesti villámrajt, de sima Fradi-siker a derbin

2015.01.21. 21:35
A jégkorong Mol Liga szerdai játéknapján a Ferencváros hazai pályán 4–2-re legyőzte az Újpestet.

Kiválóan kezdett a vendégcsapat, Virág Csaba már a második perben bevette Robert Marton kapuját, itt azonban véget is értek az újpesti örömpillanatok (0–1).

A nyolcadik percben ugyanis Kiss Ákos egyenlített, majd a második harmad hajrájában Galló Illés már a vezető gólt is megszerezte a Ferencváros számára. Sőt, a 45. percben ismét Galló volt eredményes, az 59.-ben pedig Dubek Vladimir is betalált, így már 4–1-re vezetett a Fradi.

Az utolsó percben Jozef Mihálik még szépített, de a házigazda így is megnyerte a mérkőzést (4–2).

JÉGKORONG MOL-LIGA

FERENCVÁROS BUDAPEST ESMTK–ÚJPEST 4–2(1–1, 1–0, 2–1)
Pesterzsébeti Jégcsarnok, 750 néző. V: Halassy, Nagy A. – Bedő, Soós D.
FTC:
MARTON–MORAVECZ, Guren – Novak (1), Dubek 1, RAFAJ (1)–Hegyi Á. (1), Cerny (1) – KISS Á. 1 (1), GALLÓ I. 2, Kiss G. (1)–Lencsés, Lévai – Lichanec, Pál Z., Papp Cs.–Németh P., Hardi Edző: Szakács Ferenc
UTE:
Sila–Durak, Hegyi Á. Z. – MIHALIK 1, Tapio (1), Elomo–Kiss D., Zalavári – Tóth G., Turbucz, CSÁNYI (1)–Garbacz, Sommer – VIRÁG CSABA 1, Dömötör (1), Gágyor (1)–Lindgren, Reiter R. – Pichler Edző: Szilassy Zoltán
Kiállítások:
10 perc, ill. 10 perc
Szakács Ferenc: –
Már hetek óta egyre jobb teljesítményt nyújtunk, és mostanra hál’Istennek az eredmények is egyre jobban jönnek. A fiúk megértették, hogy mi kell a sikerhez. Ezzel csökkent a ponthátrányunk, de van még hátra az alapszakaszból, és ezt követően mindig a következő feladatra kell koncentrálnunk. A mai teljesítményhez gratulálok csapatomnak.
Szilassy Zoltán: – Nyilván mindig nyerni szeretnénk, és amíg van erre remény, addig mindent meg is teszünk érte. Viszont ma nem sikerült annyit beletennünk a mérkőzésbe, ami elég lett volna, nem volt meg a csapatban a szokásos tűz, és ezt a Fradi érthetően kihasználta, amihez nekik gratulálok. Két pontra csökkent az előnyünk, és nem is könnyű a sorsolásunk, de azért bízunk a playoffba kerülésben.