Mol Liga: tizenegy gólos meccs – megszakadt a Fradi sorozata

2016.10.03. 20:17
A Ferencváros otthon 7–4-re kikapott a Debrecentől a jégkorong Mol Liga alapszakaszának hétfői játéknapján, ezzel megszakadt a hétmeccses győzelmi sorozata.

A Debrecen az első húsz percben kétgólos előnyre tett szert, majd a második harmadban már 5–1-re is vezetett, ám a Fradi a harmadik játékrész elején felzárkózott két gólra.

Nem sokáig állt azonban 3–5-re a mérkőzés, a vendégek ugyanis alig több mint egy perccel később a remek napot kifogó Szergej Kocsetkov második találatával megint háromgólosra hizlalták a különbséget (3–6).

Újabb 17 másodperc elteltével a Ferencváros ismét betalált, ám az utolsó szót a triplázó Kocsetkov mondta ki, aki 59:59-nél kialakította a végeredményt (4–7).

A Fradi hét győzelem után először kapott ki, míg a Debrecennek megszakadt a négymeccses vereségsorozata.

JÉGKORONG MOL LIGA
ALAPSZAKASZ

FERENCVÁROS–DEBRECENI HK 4–7 (0–2, 2–3, 2–2)
Pesterzsébet, 200
néző. V: Halassy, Sós Z., Pálkövi, Kis-Király
FTC: Sevela – Schwindt (1), Hietamäki 1 (1) – Jaborník, Erdélyi – Gerencsér, Lengyel – Egyed M., Üveges – RAFAJ 1 (1), TENDLER 1 (2), SUMI 1 (3) – Kiss Á., Dubek, Gágyor – Hardi, Fliszár, Németh Á. – Farkas L., Papp Cs., Inglis. Edző: Greg Lindqvist
DHK: Gyenes – Szelujanov (1), Vorosin (1) – Hetényi P. (1), Wéber – Varga A. 1, Győrfy – PISZKUNOV (2), KOCSETKOV 3 (2), KOSZUROV 2 (1) – DANCSFALVI (3), Vaszjunyin 1, BERTA (2) – Godó, Hári N., Saluga – Kovács V. L., Vincze P. T. Edző: Jevgenyij Muhin
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Greg Lindqvist: – Hat győztes meccs után eljött az a nap, amikor semmi sem működött. Rossz passzok, rossz cserék, rossz lövések, ráadásul rengeteg területet hagytunk az ellenfélnek. Megbeszéltük, hogy a Debrecen borzasztóan erős orosz sora ellen nagyon keményen kell fellépnünk és védekeznünk – ez sem történt meg, így nem is lehetett más a végkimenetel.
Jevgenyij Muhin: – Örülök, hogy végre sikerült lezárnunk ezt a rossz szériát, ez a győzelem igazi csapatmunka eredménye. Ugyanakkor még mindig meg kell tanulnunk kezelni azt a játékhelyzetet, amikor nálunk van a vezetés. Ezen az úton kell tovább haladnunk, továbbra is csapatként kell együtt dolgoznunk.

1. MAC Budapest 8 7 1 38–9 +29 23
2. DVTK Jegesmedvék 9 7 2 33–14 +19 21
3. Ferencváros 9 6 1 2 35–26 +9 19
4. Corona Brasov 10 4 2 4 38–27 +11 16
5. Újpest 9 5 4 32–25 +7 15
6. Dunaújvárosi Acélbikák 8 4 1 3 25–18 +7 14
7. Debrecen 8 3 1 4 31–27 +4 11
8. Fehérvári Titánok 9 2 1 3 3 20–32 –12 11