Mol Liga: pocsék brassói rajt, bajnoki fordítás az Újpest ellen

2015.09.21. 20:34
Lejátszotta első mérkőzését a Mol Liga 2015–2016-os idényében az ASC Corona Brasov, de sok köszönet nem volt benne a MAC Budapest ellen.

Bár a brassóiak a 10. percben Molnár Zsolt találatával megszerezték a vezetést (1–0), nem sokkal később Michael Quinn révén a MAC egyenlített, majd a második harmadban Jeffrey Hayes előnyt jelentő találata után ismét betalált (1–3).

Még ugyanebben a játékrészben Niko Saarenpää is bevette Fülöp Rajmond kapuját, majd ezt megismételte a záró felvonásban is, a kegyelemdöfést pedig Mestyán István adta meg (1–6).

Jóval kiegyenlítettebb csatát hozott a bajnoki címvédő DVTK Jegesmedvék és az Újpest csatája, Láda Balázs góljára (1–0) a 40. percig Virág Tamás és Victor Lindgren is felelt, így 2–1-es vendégelőnnyel várták a harmadik harmadot a csapatok.

Jon Booras egyenlítése után már-már úgy tűnt, hogy hosszabbításba torkollik a mérkőzés, de az 57. percben jött Somogyi Balázs, és megfordította a meccset a házigazda számára (3–2).

JÉGKORONG MOL LIGA

CORONA BRASOV (romániai)–MAC BUDAPEST 1–6 (1–1, 0–3, 0–2)
Brassó, 950
néző. V: Lascar (román), Csomortáni (romániai), A. Butucel (román), Rédai (romániai)
BRASOV: Fülöp – Bíró G. (1), Imecs, Mihály Á., Molnár Zsolt 1, Virág Csanád – Sprencz, Balázs Zs., Bíró M., Zsók, Tranca – Bíró O., Mátyás, Fodor Cs., Petres, Péter Zs. – János, Márton, Dumitru. Edző: Keresztes Ottó
MAC: Arany G. – Olsson (1), Tokaji (1), Klempa (1), McDonald (1), Hayes 1 – Stipsicz, Quinn 2 (1), Németh A. (1), Nagy K. (2), Szappanos (1) – Pozsgai, Mestyán 1, Sarenpää 2, Roczanov, Schmál – Herner, Horváth D., Tóth R., Bödök, Silló. Edző: Majoross Gergely
Kiállítások: 14, ill. 8 perc
Keresztes Ottó:
– Igyekeztünk küzdelemben és minőségben is felvenni a versenyt, helyzeteink is voltak, de csak egyszer találtunk be. Utána a MAC gyorsabban járatta a korongot, nagy nyomás alá helyezett minket, és kiválóan irányította a meccset. Szeretnénk jobbá válni, ám ehhez fiatal játékosainknak magabiztosabbnak kell lenniük, és jól jönne két-három légiós, főleg hátvédek.
Majoross Gergely: – Ezúttal kiválóan hokiztunk. Huszonnégy óra alatt a második bajnokinkat játszottuk, ehhez képest lenyűgöző volt az energiaszintünk. Napról napra javulunk, ugyanígy kell folytatnunk!

DVTK-JEGESMEDVÉK–ÚJPESTI TE3–2 (1–1, 0–1, 2–0)
Miskolc, 900
néző.V:Németh M., Kincses, Soltész, Soós D.
DVTK: KISS B. – Sagert, Vojtkó, Dansereau(1), Tóth A., Hajós – Gőz, Dudas(1), Galanisz, SOMOGYI1, BOORAS1 – Laczkó, Leppanen, Cseter, Miskolczi, LÁDA B.1 – Győrfy, Szilágyi, Ritó, Popovics, Pavuk. Edző:Mayer Péter
ÚJPEST: SILA – LINDGREN1, Kiss D.(1), NEMES(2), Virág T.1, Mihálík – Huba, Hegyi Á., Gröschl, Csányi, Turbucz – Dósa, Garbacz, Pichler, Dömötör, Kiss Á. – Zalavári, Sommer, Hodos, Egyed, Feil. Edző:Szilassy Zoltán
Kiállítások:8, ill. 12 perc
Mayer Péter:
– Amíg megtaláljuk annak módját, hogy nyerjünk, addig nincs problémánk. Helyzetkihasználásunk azonban ezúttal nem volt tökéletes. Sok mutatóban ellenfelünk fölé nőttünk, ezért győzelmünk mindenképpen jogos.
Szilassy Zoltán:– A deffenzív részt jól oldottuk meg, bár a hazaiak domináltak a mérkőzésen. Ha szerencsésebbek vagyunk, egy vagy talán két pontot is megérdemeltünk volna.

1. MAC Budapest 5 4 1 24–13 +11 13
2. DVTK Jegesmedvék 5 3 1 1 21–15 +6 12
3. Debreceni HK 4 2 2 15–8 +7 10
4. Ferencvárosi TC 5 3 1 1 20–18 +2 10
5. UTE 6 1 1 4 12–19 –7 5
6. Fehérvár AV19 5 1 1 3 18–23 –5 3
7. Dunaújvárosi Acélbikák 3 1 2 7–10 –3 2
8. HSC Csíkszereda 4 2 2 12–18 –6 2