Mol Liga: Nemes gólja kevés volt, elődöntős a Debrecen

2016.02.21. 21:04
A Debrecen jutott be a jégkorong Mol Liga elődöntőjébe, miután az erről döntő párharc harmadik felvonásán két góllal győzött az Újpest ellen, és összesítésben 2–1-re megnyerte az egyik fél második győzelméig tartó versenyfutást. A továbbjutó ellenfele az elődöntőben a címvédő, az alapszakasz során a legjobbnak bizonyuló DVTK Jegesmedvék lesz.
A 31. percben született a találkozó első gólja, a hazaiak vezető találatára azonban az első meccsen duplázó Nemes Benjamin révén fórból érkezett a lila-fehérek válasza. A harmadik felvonás elején előbb emberelőnyből, majd három és fél perccel később akcióból is betalált a házigazda, így eldöntve a meccset és a párharcot.JÉGKORONG MOL LIGA
AZ ELŐDÖNTŐBE JUTÁSÉRT, 3. MÉRKŐZÉS
DEBRECENI HK–ÚJPEST 3–1 (0–0, 1–1, 2–0)
Debrecen, 600
néző. V: Halassy, Haszonits, Váczi, Muzsik
DEBRECEN:
BOROGYIN – Hetényi P. (1), Medvegyev (1), Berta, Vaszjunyin, DANCSFALVI 1 – Emanuelsson (1), Csíki, György, SALUGA 1 (1), Piatak 1 (1) – Raszulov, Wéber, Könczei (1), Vincze P. T., Godó. Edző: Jevgenyij Muhin
ÚJPEST:
Pleszkán – Lindgren, Kiss D., Mihalík, Virág T., Csányi – Huba, Garbacz, Bushbacher, E. Pance – Dósa, Hegyi Á. (1), Feil, Pichler, Turbucz – Pados, Hodos, Nemes 1, Gágyor, Kiss Á. Edző: Szilassy Zoltán
Kiállítások:
2, ill. 11 perc + 10 perc fegyelmi (Kiss Á.) + végleges fegyelmi (Nemes)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–1, a Debrecen javára
Jevgenyij Muhin:
– Nagyon nehéz mérkőzésen vagyunk túl, de ilyenre is számítottunk. A játékosaim türelemből ötösre vizsgáztak, ez volt a sikerünk titka. Mindent úgy csináltak a jégen, ahogy azt elterveztük. Nagyon erős csapatot győztünk le, igazán büszkék lehetünk magunkra.
Szilassy Zoltán: – Sajnálom, hogy így alakult a vége, mert két harmadon keresztül jól hokiztunk. A harmadik elején elkövettünk egy hatalmas hibát, majd kaptunk még egy gólt, és már nem tudtunk visszajönni. Muszáj megjegyeznem: nevetségesnek tartom, hogy egy rájátszásos párharc csak két győzelemig tart. Így nem derül ki, melyik a jobbik csapat.