Mol Liga: ilyen még az NHL-ben sem történt! Gól a 4. mp-ben

2014.11.21. 20:39
A jégkorong Mol Liga alapszakaszának pénteki játéknapján a Ferencváros 5–4-re megverte idegenben a címvédő Nové Zámkyt. A vendégek Rafaj Attila találatával már a negyedik másodpercben megszerezték a vezetést – ilyen korai gólra még az NHL-ben sem volt példa. A zöld-fehérek jégkorongozója a világrekordtól ugyan két mp-cel elmaradt, csapata sikerét azonban megalapozta.

Országos és Mol Liga-csúcsot döntött Rafaj Attila! A Ferencváros játékosa már a negyedik másodpercben(!) előnyhöz jutatta csapatát a Nové Zámky elleni idegenbeli találkozón. A világrekordot Per Olsen tartja, aki 1990 januárjában a Rungsted színeiben két másodperc után köszönt be az Odensének. Az észak-amerikai profiligában, az NHL-ben Doug Smail, Bryan John Trottier és Alekszander Mogilnij tartja a csúcsot, nekik öt másodpercre volt szükségük a gólszerzéshez.Rafaj Attila! A Ferencváros játékosa már a negyedik másodpercben(!) előnyhöz jutatta csapatát a Nové Zámky elleni idegenbeli találkozón. A világrekordot Per Olsen tartja, aki 1990 januárjában a Rungsted színeiben két másodperc után köszönt be az Odensének. Az észak-amerikai profiligában, az NHL-ben Doug Smail, Bryan John Trottier és Alekszander Mogilnij tartja a csúcsot, nekik öt másodpercre volt szükségük a gólszerzéshez.

A miskolciak hatott hintettek az éllovasnak (Fotó: NS-archív)

Mire felocsúdott a villámgyors gól okozta sokkból az érsekújvári együttes, már két gólt volt a hátránya, hiszen a harmadik perc végéhez közeledve Kiss Gábor is beköszönt. A magukra találó hazaiak azonban nem sokkal később szépítettek, sőt a második harmad derekán egyenlítettek is (2–2).

Ezt követően viszont megint a Ferencvárosról szólt a meccs, a vendégek a második játékész hajrájában és a harmadik harmad elején nyolc perc leforgása alatt három gólt szereztek (2–5), így joggal hihették, hogy eldöntötték a mérkőzés sorsát.

A házigazdáknak azonban volt válaszuk, tökéletesen játszottak meg egy kettős emberelőnyös sziutációt, és a hajrához közeledve fél percen belül szerzett két góljukkal feljöttek 5–4-re. De újabb találara már nem futotta az erejükből, így végül egygólos vereséget szenvedtek az emlékezetes, rekordot hozó mérkőzésen.

A játéknap másik mérkőzésén, egyben az alapszakasz egyik legnagyobb rangadóján a Miskolci Jegesmedvék hazai jégen 6–0-ra legyőzték a listavezető Dab.Doclert. A vendéglátók az első játékrészben Hajós Roland vezérletével háromgólos fórra tettek szert, majd a hátralévő negyven percben további három alkalommal vették be a dunaújvárosiak kapuját. A két gólig jutó Hajós mellett dicséretet érdemel az egyaránt gólt és asszisztot jegyző Becze Tihamér és Zachary Cohen, valamint a találkozót kapott gól nélkül lehozó Bálizs Bence.

JÉGKORONG MOL LIGA
ALAPSZAKASZ
HC NOVÉ ZÁMKY (szlovákiai)–FERENCVÁROSI TC 4–5 (1–2, 1–2, 2–1)

Érsekújvár, 684
néző. V: Bachurík (szlovák), Németh M., Pálkövi, Bedő (mindhárom magyar)
NOVÉ ZÁMKY:
Cikánek – Kowalczyk (2), Siska, Caládi (1), Uram 1, Chrenko (1) – Huba (2), Durco (1), Frolík 1, Hurtaj (1), Faith 1 – Baron, Hrudík, Podstavek 1, O. Stefanka, Marek Dubec – Lesko, Král, Klobúcnik, Púchovsky, Domian. Edző: Slavomír Chlebec
FERENCVÁROS: Marton – Moravec, Guren (1), Tvrdek 1 (1), Novák 1 (1), Rafaj 1 (1) – Hegyi Á. (1), Cerny, Galló (1), Borbás, Kiss G. 1 (1) – Lencsés, Lévai, Hardi, Dubek, Pál Z. – Revák, Géczi, Papp Cs., Németh P. 1, Farkas L. Megbízott edző: Szakács Ferenc
Kiállítások: 12, ill 20 perc

MISKOLCI JEGESMEDVÉK–DAB.DOCLER 6–0 (3–0, 2–0, 1–0)
Miskolc, 1000
néző. V: Halassy, Kincses, Muzsik, Soltész
MISKOLC:
BÁLIZS – Dudas (1), Boyle, Cohen 1 (1), BECZE T. 1 (1), Nagy K. (1) – Dósa, GŐZ (2), HAJÓS 2, Tóth A. (2) Dansereau (1) – Sagert (1), Vojtkó, LÁDA B. 1, MISKOLCZI 1, Popovics (1) – Budai R., Ritó, Fliszár (1), Szilágyi, Roczanov. Edző: Majoross Gergely
DAB.DOCLER: Sevela – Hüffner, Pozsgai, Papp V., Azari, Szappanos – Mestyán, Martine, Pavuk, Galanisz, Peterdi – Erdélyi T., Nagy R., Somogyi, Gröschl, Kiss Á. – Léránt, Hruby G., Szepessy, Magosi E., Kovács V. Edző: Donald MacLean
Kiállítások: 11 perc + végleges fegyelmi (Popovics), ill. 21 perc + végleges fegyelmi (Martine)
Majoross Gergely:
– A teljesítményünk ötven percig nagyon közel volt a kiválóhoz. Aztán néhány percre kiengedtünk, de újra felpörögtünk, és remek győzelmet arattunk.
Donald MacLean: – Nagyon gyengén játszottunk... Megérdemelten nyertek a Jegesmedvék.

1. Dab.Docler 19 13 2 1 3 67–52 +15 44
2. Miskolci Jegesmedvék 19 10 4 2 3 81–38 +43 40
3. HC Nové Zámky 19 9 4 2 4 81–62 +19 37
4. ASC Corona Brasov 17 7 2 6 2 49–49 0 31
5. Debreceni HK 18 6 1 3 8 66–59 +7 23
6. Ferencvárosi TC 20 5 2 13 52–72 –20 19
7. UTE 19 5 3 11 50–86 –36 18
8. HSC Csíkszereda 17 1 3 1 12 40–68 –28 10